Cuma , Haziran 22 2018

Ankaralı Dahi Bebek! 6 Aylıkken Konuştu, 17 Aylıkken Kitap Okumaya Başladı!


Ankara’da şu anda 2.5 yaşında olan Zehra Bebek, henüz 6 aylıkken konuşmaya, 17 aylıkken de okumaya başladı. Dahi bebeği görenler hayrete düştü. 

Ankara’nın Yeni Mahalle İlçesi’nde yaşayan 2.5 yaşındaki Zehra bebeği görenler hayrete düşüyor. Çünkü o daha 2.5 yaşında olmasına rağmen bilmediği şey yok. 32 yaşındaki Gamze ile 38 yaşındaki Serkan Acartepe çiftinin kızları olan Zehra Melis, 6 aylıkken konuşmaya, 17 aylıkken de okumaya başlamış. 

İNSANLARLA İLETİŞİM KURMAYA DAHA 3 AYLIKKEN BAŞLADI
Anne ve babasının anlattıklarına göre küçük Zehra, daha 3 aylıkken insanlarla iletişim kurmaya başladı. Ailesi Zehra’ya 3 aylıkken bazı şeyleri yapmasını söylediklerini ve onunda yaptığını anlattı. Zehra 6 aylık olunca konuşmaya başlayınca onlar da şaşkına döndü. Zehra bebek 17 aylık olduğunda ise ailesinin kendisine aldığı kitapları hiç zorlanmadan okumaya başladı. Şu anda İstiklal Marşı, İzmir Marşı’nı tamamını ezbere bilen Zehra, kendisine sorulan sorulara da hiç takılmadan cevap veriyor. Kızının durumu karşısında şaşkın olduğunu söyleyen baba ise Zehra’nın özel bir eğitim alması için yardım bekliyor. 

DUALARI DA EZBERE BİLİYOR
Zehra sadece kitapları okumuyor. Duaları da ezbere bilen Zehra’da yok yok. 17 aylıktan itibaren bilimsel kitapları bile akıcı bir şekilde okumaya başlayan Zehra’nın durumunu doktorlar ise normal karşılıyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir