Cuma , Temmuz 20 2018

Antalya'da Çıkan Yangın Sabotaj Mı? Gözaltına Alınanlar Var!


Antalya’da çok sayıda dükkanın olduğu bir çarşıda çıkan yangın nedeniyle 100 dükkan hasar gördü. Esnaf, dükkanlarının halini görünce sinir krizi geçirdi. Yangının sabotaj olduğu ihtimali üzerinde durulurken, 2 kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi. 

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi Aspendos Bulvarı üzerinde yer alan Festival Çarşısı’nda bugün saat 11.00 sularında başlayan yangın kısa sürede büyüyerek bütün çarşıyı sardı. Yangının nedenini henüz belirlenemezken, 540 dükkanın bulunduğu çarşıda 100 dükkan yandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangına müdahalede bulundu. Çok sayıda polis ekibi de bölgeye sevk edildi. 

İTFAİYE ERLERİ DUMANDAN ETKİLENDİ
Yangının çevredeki ev ve iş yerlerine sıçramaması için itfaiye ekipleri büyük çaba sarf etti. Duman nedeniyle bazı itfaiye erleri de etkilendi. Bazı dükkan sahipleri ise eşyalarının zarar görmemesi için dışarıya taşıdı. 100 dükkanın zarar gördüğü yangında, dükkanları yanan esnaflar sinir krizi geçirdi. İtfaiye ekipleri yarım saat süren çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı. 

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Çarşıda çıkan yangının sabotaj olduğu iddia edilirken, polis yangınla ilgili yaptığı araştırma sonucunda şüpheli gördüğü 2 kişiyi gözaltına aldı. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Ancak, 100 dükkan kullanılamaz hale geldi. Festival Çarşısı Halk Pazarı Dernek Başkanı Muzaffer Canoğlu yangının ardından bir açıklama yaparak, 20-25 metrekare büyüklüğündeki 100 iş yerinin küle döndüğünü söyledi. 

 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir