Çarşamba , Haziran 20 2018

Antalya'da 'Hero' Yazılı Tişört Giyen Sevgililer Gözaltına Alındı


Antalya’da ’Hero’ yazılı tişört giyen üniversite öğrencisi iki sevgili gözaltına alındı. 22 yaşındaki Çisem G. ve aynı yaştaki Esen E. polis tarafından gözaltına alındıktan sonra götürüldükleri polis merkezinde tişörtlerin yasak olduğunu bilmediklerini söyledi. 

Bu sabah saatlerinde polise Antalya’nın Kepez İlçesi Ulusoy Caddesi’nde 35 ZTJ 40 plakalı motosikletle seyir halinde olan iki gencin üzerinde ’Hero’ yazılı tişört olduğu ihbarı yapıldı. Polis ekipleri harekete geçerek ihbar edilen motosikletin Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’ne girdiğini belirledi. ’Hero’ tişörtü ile kampüs içerisinde el ele dolaşan iki sevgili, polis tarafından gözaltına alındı. 

“YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUK” DEDİLER
akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu 2’nci sınıf öğrencisi olan ve Manavgat İlçesi nüfusuna kayıtlı Çisem G. ve sevgilisi mühendislik fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi İzmir nüfusuna kayıtlı Esen E. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. İki genç verdikleri ifadelerinde tişörtün yasak olduğunu bilmediklerini ve Antalya’daki bir alışveriş merkezinde bulunan mağazadan aldıklarını söyledi. Çiftin herhangi bir suç kayıtlarının bulunmadığı ve ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi. 

SUİKAST SANIĞI GİYİNCE YASAKLANMIŞTI
Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik FETÖ mensuplarının suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davanın duruşmasında sanıklardan Gökhan Güçlü mahkeme salonuna ’Hero’ yazan tişörtle gelmişti. Bu olayın ardından tişörtün giyilmesi ve satışı yasaklanmıştı. 

2-490.jpg1-513.jpg

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir