Cumartesi , Ağustos 4 2018

Antalya'da Hortum Felaketinin Boyutu Gün Ağarınca Ortaya Çıktı!


Antalya’da 3 ilçe dün akşam hortum felaketini yaşadı. Kısa süre etkili olan hortum, 31 kişinin yaralanmasına neden oldu. Sabah saatlerinde ise hortumun verdiği zarar gün yüzüne çıktı. Hortumda seraları yıkılan çiftçiler, manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. 

Dün akşam, Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde art arda hortumlar meydana geldi. Gece yaşanan hortumda 31 kişi yaralanırken, gün ağırınca hortumun asıl bilançosu da gün yüzüne çıktı. Sabah kalkıp seralarını kontrol etmeye giden çiftçiler, talan olmuş seralarını görünce gözyaşlarına boğuldu. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da Kumluca Belediye Başkanı AK Parti’li Hüsamettin Çetinkaya’yı telefonla aradıkları ve durum hakkında bilgi aldıkları öğrenildi. 

3 İLÇEDE TOPLAM 31 KİŞİ YARALANDI
Dün akşam saat 21.30 ile 22.00 saatleri arasında Antalya’nın 3 ilçesinde aynı anda hortum meydana geldi. Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde hortum nedeniyle evler, ağaçlar ve elektrik direklerinde hasar oluştu. Çiftçilerin yüzlerce serası da hortumda hasar gördü. Elektriklerin de kesilmesine neden olan hortumun ardından 3 ilçe sabaha kadar elektriksiz kaldı. Hortum nedeniyle yaralanan 31 kişinin büyük çoğunluğu ayakta tedavi edilirken, yaralıların bazılarının hastanede tedavi altında oldukları öğrenildi. 

ÇİFTÇİLER SERALARINI GÖRÜNCE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Çiftçiler ise sabah gün ağırınca hemen seralarına koştu. Fakat hortum nedeniyle seralarının yerle bir olduğunu gördükten sonra gözyaşlarını tutamadı. Çekilen fotoğraflar, hortum felaketinin boyutlarını da gözler önüne serdi. Tavukların kümeslerinin de hortumla birlikte seraların içerisine savrulması ve tavukların kümesten çıkamayarak telef olması gözlendi. 
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir