Pazartesi , Temmuz 16 2018

AÖF Sınavında Yeni Dönem Başladı


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminin yeni uygulaması sayesinde sınava giren öğrenciler, aynı gün içerisinde yapılacak olan iki oturum halindeki sınavlara birbirine yakın mesafedeki binalarda girecek. 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Bahar Dönemi Ara Sınavı 14-15 Nisan tarihlerinde ülkemizde 81 il ve 25 ilçe ile KKTC-Lefkoşa sınav merkezlerinde yapılacak. Oturum başına ortalama 2.5 milyon Açıköğretim Sistemi öğrencisinin sınava gireceği yerler ise belli oldu. 

Sınavlara saatler kala yeni uygulama hakkında bilgilendirme yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, yeni uygulamanın ilk olarak Eskişehir ve İstanbul`da uygulamaya konulacağını söyledi. 

Bu yeni uygulamadaki hedef ise öğrencilerin sınavlara birbirine yakın binalarda girmesini sağlamak. Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Güney, “Öğrencilerimiz, sınava girecekleri binalara ulaşmada çok zaman harcadığından dolayı bunun önüne geçerek zamanı kısaltmak için yürütülen çalışmalar çerçevesinde bu bahar dönemi sınavı itibariyle yeni uygulama hayata geçti. Yeni uygulama sayesinde öğrencilerimiz, sınav binalarına atanırken aynı gün içinde iki oturumda da sınavı olan öğrencilerimizin mümkün mertebe aynı binada, mümkünatı yok ise yakın binalarda sınava girmesi sağlanacak. Yeni uygulamaya ilk aşamada İstanbul ve Eskişehir sınav merkezlerinde geçilecek olup, süreç içerisinde bütün sınav merkezlerinde uygulamaya konması planlanmaktadır.” şeklinde konuştu. 

About

Check Also

Bol Okumak ve Soru Çözmek, LGS'de Başarının Formülü

Bu eğitim yılının başında kaldırılan TEOG sınavı yerine artık Liselere Geçiş Sınavı (LGS) var. LGS’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir