Pazartesi , Temmuz 16 2018

Arabuluculuk Reformu Başarıyla Sürüyor


İşçi ve işveren arasındaki yıllar boyunca süregelen davalara son vermek için arabuluculuk uygulamasının başlatıldığını belirten Adalet Bakanı Gül, 4 gün içerisinde 90 işçi ve işverenin aralarında anlaştığını beyan etti. 
    

Gaziantep’te partisinin Şehit Kamil İlçe Kongresinde açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, arabuluculuk sisteminin yararları hakkında bilgi verdi. Arabuluculuk sisteminden işç,, işveren ve mahkemelerin memnun olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sistemin başarısıyla ilgili şu bilgileri paylaştı:
    

“Arabuluculuk sistemi AK Parti tarafından getirilen bir reformdur. 4 gün içerisinde 90 işçi ve işveren anlaşırken aralarında anlaşamayan işçi ve işveren sayısı ise 6 oldu. 90 kişi aralarında anlaşarak el sıkışırken işçiye parası ödeniyor. İşveren ise dava ve mahkeme ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Arabuluculuk reformu, AK Partinin ülkemize kazandırdığı en büyük kazanımlardan ve iyiliklerden biridir.” 
    

Davalar Kısa Sürede Sonuçlanacak
    

Mahkeme sürelerinin düşürülmesi için yürütülen çalışmalar ile ilgilide bilgi veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Öncelikle gereksiz ertelemelerin önünü kesmek için çalışıyoruz. Yargılamaların hızlı ve adil bir şekilde en hızlı nasıl yapılabileceği üzerinde çalışmalar sürüyor. Uzayan davalar ile alakalı teftişler, eğitimler ve bu husustaki sürelerinde Adalet Bakanlığı ve HSYK olarak sıkı şekilde takipçisi olacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.  
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir