Çarşamba , Temmuz 18 2018

Araç İhracatında Öncelikli Hedef Afrika Kıtası


Araç üstü ekipman ile savunma sanayi ürünlerini 50’den fazla ülkeye ihraç eden Katmercilerin ihracat pazarındaki öncelikli hedefini Afrika Kıtası oluşturuyor. Afrika Kıtasında yer alan 17 ülkeye Katmerciler tarafından ihracat yapılıyor. 
    

Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, “1985 yılında araç üstü ekipman sektöründe faaliyette bulunmak için kurulduk. Sektöre, en alt seviyedeki ürün olan damper üretimiyle atılsak da büyük bir hızla gelişerek katma değeri yüksek, teknolojisi yoğun araçlar üretmeye başladık. Zamanla da içinde itfaiye, vidanjör, çöp arabası, araç kurtarma, tanker ve platformların bulunduğu yaklaşık 30 farklı tipte araç üstü ekipman üretebilecek seviyeye geldik. Şu anda ülkemizin en kapsamlı araç üstü ekipman portföyü olan şirketiyiz.” dedi. 
    

Güçlenerek Yol Alıyoruz 
    

Katmerci, “Araç üstü ekipman sektöründe uzun yıllar boyunca edindiğimiz tecrübelerden istifade ederek 2010 yılında bizim için ikinci bir kulvar olan savunma sanayine sanayiine atıldık. Savunma sanayinde ürettiğimiz ilk ürün ise Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) oldu. TOMA üretiminde çok kısa bir süre içerisinde ülkemizde lider şirket olduk. 2010 yılından itibaren de araç üstü ekipman ve savunma sanayi gibi iki zor kulvarda güçlü bir şekilde ilerliyoruz.” dedi. 
    

Savunma Sanayi İhracatında Artış Var
    

Stratejik hedefleri arasında savunma sanayinde güçlü olarak bulunmak olduğunu belirten Katmerci, “önceliği zırhlı personel taşıyıcıların oluşturduğu kapsamlı bir savunma ürün gamı oluşturduk. NATO üyesi olan ülkemizden başlamak üzere savunma sanayinde, uluslararası ölçekte güçlü bir çözüm ortağı olmak için güvenle yolumuza devam ediyoruz. Araç üstü ekipmanda sağlanan başarıyı savunma sanayinde de sağlamak en büyük hedefimizdir. İhraç ürünlerimiz içerisinde yoğunluğu araç üstü ekipmanlar oluştursa da savunma araçlarının ihracındaki sayıda her geçen gün artıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
 

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir