Çarşamba , Temmuz 18 2018

Arakan'da 354 Müslüman Köyü Ateşe Verildi


Myanmar’daki Arakan Eyaletinde ordu ile fanatik Budistler tarafından Ekim ayından beri 40 Müslüman köyünün yakıldığı açıklandı. 
    

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) tarafından yayımlanan uydu görüntülerinden elde edilen veriler incelendiği zaman Arakan Eyaletinde Ekim ayından bu tarafa 40 Müslüman köyünün yakıldığı ortaya çıkarken Arakan Eyaletinde 25 Ağustos tarihinden itibaren kundaklanan Müslüman köyü sayısının ise 354’e yükseldiği belirtildi. 
    

HRW Asya Direktörü Brad Adams, “Myanmar ve Bangladeş hükümetleri arasında Arakan eyaletinde yaşayan Müslümanların evlerine dönmesine dair anlaşma imzalansa da 23 Kasım tarihinden beri Arakanlı Müslümanların sahibi olduğu onlarca bina kundaklandı. Bu kundaklamalar ise Arakanlı Müslümanların güven içerisinde evlerine döneceklerine dair vaat edilen taahhütlerin yalnız kandırmaca olduğunu gösteriyor.” şeklinde konuştu. 
    

Uydu görüntülerinden elde edilen veriler, Müslüman köylerinin yakılmadığına dair Myanmar hükümeti tarafından yapılan açıklamaların yalan olduğuna işaret ediyor.    
 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir