Cuma , Haziran 22 2018

Arda Turan’a Çok Sert Sözler! “Enkaza Dönüştü”


Barcelona’da bu sezon büyük bir haya kırıklığı yaşayan ve henüz resmi maçlarda forma giyemeyen Arda Turan için İspanyol Marca Gazetesi çok ağır bir yazı kaleme aldı. İşte detaylar… 

Barcelona’da bu sezon henüz resmi bir maçta forma giyemeyen ve sakatlıklar yaşayan Arda Turan için İspanyol gazetesi Marca’dan çok ağır eleştiriler geldi. Arda Turan’ın enkaza dönüştüğü ve hiçbir zaman takımın parçasının olmadığı belirtildiği yazıda, “Birçok büyük takımda olduğu gibi Barcelona’da da yüksek paralar ödenerek yapılan transferler beklentileri karşılamaz bazen.. Bu duruma şu sıralar en uygun isim; Arda Turan. Gerçek olan şu ki Türk oyuncu hiçbir zaman takımın bir parçası olamadı. FIFA’nın transfer yasağı varken takıma katıldı ve bu nedenle ilk sezonundaki zayıf performansa rağmen sabır gösterilmeye hakkı vardı.” denildi.

TAKIMDA KALMANIN BEDELİNİ ÖDÜYOR

Arda’nın transfer edildiği dönemde büyük paralar verildiğini belirten Marca gazetesi, Valverde’nin planları arasında Arda’nın olmadığını ve takımda kalmanın bedelini ödediğini belirtti. Haberde yer alan bölümde, “Ancak Arda geride kalan günlerde, birkaç maç hariç kendisinden bekleneni karşılayamadı. Barcelona’nın ona 34 milyon Euro + bonuslar ödemesini sağlayan Atletico Madrid’deki parlayan futbolcu gibi bir görüntü sergileyemedi. Bu yıl hocası Valverde’nin planları arasında yok. Ona bir dakika bile süre vermedi ve verecek gibi de durmuyor. Hatta geçen sezon onu takımdan göndermeye de çalıştı fakat Arda bu konuda kolaylık sağlamadı. Takımda kalarak şimdi bu hareketinin bedelini ödüyor.” ifadelerine yer verildi.

FUTBOL OYNAMASI İÇİN AYRILMASI GEREKİYOR

Arda Turan’ın futbol hayatına devam etmesi için takımdan ayrılması gerektiğinin yer aldığı haberde “Arda, futbol hayatının devam edebilmesi için takımdan ayrılması gerektiğini biliyor. Burada da devreye Galatasaray giriyor. Eski takımı onu kiralık ya da bonservisi ile bir şekilde almanın peşinde. Hatta menajeri ile Barcelonalı yetkililerin, oyuncunun geleceğini görüşmek üzere bir araya gelmesini bekliyoruz.” ifadeleri de kullanıldı.
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir