Cuma , Temmuz 20 2018

Atatürk(çülük)


İlkokulda biz, Atatürk’ün Saltanatı kaldırarak yerine TBMM’yi açtığını, Cumhuriyet Rejimine geçerek Halkın kendi kendini yönetmesi yönünde adımlar attığını, Atatürk’ün bu ülkeye kazandırdığı en büyük değerlerden birinin Demokrasi olduğunu, Türkiye Cumhuriyetinin en kutsalı TBMM olduğu vb. birçok şeyi öğretmenlerimizden öğrenmiştik.

Fakat Atatürkçülük adı altında yıllardır bu ülkede,  Milletimizin değerlerine küfrettiler. Çarşaf giyenlere, sakal bırakanlara, namaz kılanlara, oruç tutanlara, ben Türkçüyüm diyenlere, ben İslamcıyım diyenlere yobaz dediler.

28 Şubat döneminin en ağır bedelini Atatürkçülük kisvesi altında Aziz Milletimize ödettiler. Milletimizi yok saydılar. Milletin değerlerini Atatürkçülük adı altında ezmeye ve sindirmeye kalktılar.

15 Temmuz Darbe girişimine kadar tüm darbeler öncelikli İrtica Tehdidi gerekçesi yapılmıştır. Sahte Atatürkçüler bu sebeple her darbeye selam durmuşlardır ve desteklemişlerdir. Bu gurupların asıl amaçları hiçbir zaman Atatürk İlke ve İnkılapları olmamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanını her defasında Diktatörlükle suçlayanlar, Saltanatı geri getirmek istiyor diyenler, tek adam diyenler ve demokrasiye inanmıyor diyenler, hani neredesiniz? Bu düşünceleri savunanlar bugün kalkmışlar Camii İmamının yaptığı Darbeye karşı ses çıkarmıyorlar.

Hani siz Atatürk’ün Askeriydiniz? Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Rejimine Sahte İmamın Ordusu Darbe yapıyor ve sizin sesiniz çıkmıyor. Atatürk’ün TBMM ne saldırı oluyor ağzınızı bile açmıyorsunuz. Hatta kınamaya bile korkuyorsunuz.

Hani Türkiye Laik ti Laik kalacaktı? Hani siz Mustafa Kemalin Askerleriydiniz? Sahte İmanın Ordusu darbe yapıp Halifelerini Türkiye ye getirip Atatürk Devrimlerinin canını okuyacaktı. Ama siz sus pus kaldınız.

Sizin derdiniz ne Cumhuriyet, ne Laiklik, ne demokrasi ne de Milli İrade! Çünkü biz sizi çok iyi tanıyoruz! Siz Amerika ve İngiliz Mandasını kabul etmeyen Milli Mücadeleci Anadolu Halkından intikam almak için her zaman fırsat kollayan Amerika ve İngiltere’nin Truva atısınız.

Bu topraklarda ilk fitneyi çıkaranlarda sizlersiniz. Milli Mücadele Lideri Mustafa Kemalle yedi düvele meydan okuyan kahraman milletinin arasını açmak ve onları birbirine düşman etmek için başlattığınız fitne tohumları hala apaçık devam etmekte.

Ama bizler feraset sahibi Türk Milleti olarak bu oyunlara hiçbir zaman gelmedik ve gelmeyeceğiz.

Bizler şunu çok iyi biliyoruz ki, siz bizim 78 milyon kenetlenmemizden rahatsızsınız. Ama bizler bu kardeşlik ortamının bozulmasına birlik ve beraberliğimizin yok olmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Sizin 15 Temmuz gecesi gerçek yüzünüz bir daha ortaya çıktı. Siz ABD ve İngiltere’nin sipariş askerisiniz. Siz kim! Milli Mücadele Lideri Mustafa Kemalin askeri olmak kim!

Sahte İmamın ordusunun tanklarına selam durdunuz. Bunun ayıbı size bin yıl yeter. Sahte İmamın kırk yıldır,  Cumhuriyetin kritik mevzileri olan askeriye ve emniyeti ele geçirip kendisini Halife ilan edecek diyen sizdiniz.

Şimdi ne değişti? Tabi ki değişen bir şey yok.  Siz, size verilen sipariş aklı kullanmak ve ona göre hareket etmek zorunda olan zavallılarsınız.

Allahtan Milli Mücadelede korkusuzca can veren yiğit adamların, yiğit torunları, Milli İradelerine sahip çıkmak için korkusuzca can vererek vatanlarına sahip çıktılar.

 Selam olsun Milli Mücadele Şehitlerine ve 15 Temmuz Milli İrade şehitlerine!

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir