Pazar , Haziran 24 2018

Atatürk'ün Hatırasına Hakaret Etmişti! Hasan Akar'ın Cezası Belli Oldu!


Hasan Akar, geçtiğimiz günlerde “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından tutuklanmıştı. Akar’ın bu suçlardan alacağı ceza belli oldu. 

Bir televizyon kanalında canlı yayında Atatürk’e hakaret eden Hasan Akar hakkında gözaltı kararı verildikten sonra teslim olmuş ve tutuklanmıştı. Akar’ın hakkında “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Mahkeme aynı zamanda Akar’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

2 BUÇUK YIL HAPİS CEZASI
40 gün firar ettikten sonra Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından hakkında çıkarılan yakalama kararı doğrultusunda adliyeye gelerek teslim olan Hasan Akar hakkında 2. duruşmada mahkeme heyeti kararını verdi. Atatürk’e hakaret suçundan mahkeme Akar’a 1,5 yıl hapis cezası verirken, 1 yıl da halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan ceza verildi. Akar’a toplamda 2. yıl hapis cezası veren mahkeme tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir