Çarşamba , Temmuz 18 2018

Aykut Kocaman’dan Transfer Açıklaması! “Kolay Olmuyor Bu İşler”


Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunun ilk maçında oynanan İstanbulspor mücadelesinin ardından transfer açıklamasında bulundu ve eksiklerinin olduğunu ancak transfer işlerinin kolay olmadığını söyledi. İşte detaylar…

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman’dan transfer açıklaması! Ziraat Türkiye Kupası 16 turunun ilk maçında İstanbulspor ile karşılaşan ve mücadeleyi 2-0 kazanan Fenerbahçe’de, maçın ardından teknik direktör Aykut Kocaman önemli açıklamalarda bulundu. Maçın hayli zor geçtiğini söyleyen Kocaman, “Neden zorlandık? Zorlanacağımız belliydi. 121 km. koşmuş bir takım var, sahanın her yerini kapatmaya ve bizi koşturmaya çalıştılar. Sert inişler ve çıkışlar oldu. Başlarken ki tahminlerimin olumsuzluk anlamında öteye taştığını söyleyebilirim. Bir sonraki hamleyi yapmakta geç kaldık. Vardar maçı kırıcı bir maçtı. Aynı şekilde Başakşehir de kırıcı bir maçtı.” ifadelerini kullandı.

TRANSFER AÇIKLAMASI 

Ocak ayında transfer yapıp yapmayacakları konusunda da açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, ellerinde Eljif Elmas ile beraber 15 yabancı olduğunu söyledi ve oyuncu almanın da göndermenin de kolay olmadığını belirtti. 

Yerli oyuncu transferinin pek mümkün gözükmediğini ve yabancı oyuncu almak için de bazı oyuncuların gitmesi gerektiğini söyleyen Aykut Kocaman, “Bir gerçek üstü bir durum yaşanıyor bazen, bir acayiplikler oluyor. Yaşadığımız günlerle ilgili gerçekler var. Şu anda Elif ile beraber 15 yabancı oyuncumuz var, 14 tanesini yazabiliyoruz. Yerli transferi mümkün gözükmüyor, yabancı transferi için de 15 yabancı var. Birincisi, benim için birini çıkartmak kolay değil. İkincisi, gerçekten kolay değil, bunun bir maliyeti var. Onu gönderelim, şunu gönderelim… Kolay olmuyor bu işler.” dedi.

About

Check Also

Spor Toto 1. Ligde 34 Haftanın Özeti

Spor Toto 1. Lig 2017-2018 sezonu tek maç haricinde sona erdi. Spor Toto 1. Lig …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir