Cuma , Haziran 22 2018

Azerbaycan, ABD'nin Seyahat Uyarısı Listesinde Gösterilmesine Tepkili


Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, ABD’nin Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan seyahat uyarısına dair listede ülkelerinin terör riski olan ülkeler içerisinde gösterilmesine şaşırdıklarını ifade etti. Bu konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Hacıyev, Azerbaycan halkının, terörün tüm türlerini şiddetle kınadığına vurgu yaptı. 
    

Turist Sayısı Artarken ABD’nin Listesi Şaşırttı
    

Hacıyev, “Azerbaycan’a gelen turist sayısında son dönemlerde %24’lük önemli bir artış oldu. 2017 yılı içerisinde ülkemizde ağırladığımız turist sayısı 2,7 milyona ulaştı. Ayrıca 1. Avrupa Oyunları, 4. İslami Dayanışma Oyunları, Formula 1 Yarışları Azerbaycan’da sorunsuz bir şekilde yapıldığı gibi ABD ve Rusya Genel Kurmay Başkanları ile NATO ve Rusya üst düzey askeri yetkililerinin görüşmelerinin ev sahipliğini ülkemiz yaptı. Durum böyle iken ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı uyarı listesinde Azerbaycan’ın yer almasının şaşkınlığı içerisindeyiz.” dedi. 
    

İstikrar ve Güvenlik Açısından Yüksek Seviyedeyiz
    

Ülkelerinde istikrar, güvenlik ve asayişin yüksek seviyede olduğuna dikkat çeken Sözcü Hacıyev, “Ermenistan tarafından işgal edilen topraklar haricinde Azerbaycan hükümeti, ülkede güvenliği tam manasıyla sağlıyor. İşgal durumu ise bölgenin barış ve güvenliği açısından başlı başına tehdittir.” şeklinde konuştu. 
    

Azerbaycan, ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı seyahat uyarısı listesinde terör riski olan ülkeler arasında gösterildi.    
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir