Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bahçeli’den Abdullah Güle KHK Eleştirisi! “Endişeyle Takip Ediyorum”


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni çıkan KHK’ye “kaygı verici” ifadesini kullanan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ve diğer eleştirenlere sert tepki gösterdi. İşte detaylar…

Son çıkartılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ardından muhalefet partililerinden ve bazı hukukçulardan gelen tepkiler devam ederken bir tepki de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den geldi. Kararın kaygı verici olduğunu söyleyen Abdullah Gül, “696 sayılı KHK’nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir. İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

BAHÇELİ’DEN SERT TEPKİ

Yeni çıkan KHK’ya tepki gösterenlere ve Abdullah Gül’e ise ilk tepki Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi. Yapılan eleştirileri endişe ile takip ettiğini söyleyen Devlet Bahçeli, “İnsanlar sokakta birbirlerinin kafasına sıkarmış, iç savaş çıkarmış, militarist bir toplum ve devlet yaratılıyormuş. 11. Cumhurbaşkanı Gül de hukuk devleti açısından muğlak ve kaygı verici buluyormuş. Ben de vehme kapılmış bu zihniyetleri endişeyle takip ediyorum.” ifadelerini kullandı.    
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir