Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bakan Arslan Duyurdu! Gebze-Halkalı Hattı İçin Tarih Belli Oldu


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bugün yaptığı açıklama ile Gebze-Halkalı hattında seferlerin başlayacağı tarihi duyurdu. Bakan Arslan’ın açıklamasına göre seferler, Aralık 2018 itibariyle başlayacak. 

Gebze-Halkalı arası Banliyö Hatları’nın ne zaman başlayacağı sorusunun yanıtı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan geldi. Bakan Arslan, çalışmaları yerinde izledikten sonra yaptığı açıklamada, seferlerin 2018 yılının Aralık ayında başlayacağını duyurdu. Yapımı devam eden istasyonları ziyaret eden Bakan Arslan, Başak İstasyonu’nda bir süre de kepçe kullandı. 

HALKALI-GEBZE ARASI 114 DAKİKA SÜRECEK
Pendik Yunus İstasyonu’nda basın mensuplarının karşısına çıkan ve açıklama yapan Bakan Arslan, 2018 yılı sonunda Halkalı- Gebze Banliyö Hatları’nın İyileştirilmesi Projesi’nin hizmete gireceğini söyledi. Banliyö Sistemleri’nin metro standardına kavuşturulması için Marmaray ile entegre edileceğini söyleyen Bakan Arslan, Gebze’den Halkalı’ya bu sayede 114 dakikalık sürede ulaşmanın mümkün olacağını dile getirdi. Bakan Arslan, Gebze Halkalı arasında 43 istasyon olacağını da sözlerine ekledi. 

İKİ ŞEHRİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK
Bakan Arslan açıklamasında, bu banliyö hattının aynı zamanda iki şehri de birbirine bağlayacağını söyledi. Bakan Arslan açıklamasının devamında, T-1 ve T-2 denilen Marmaray araçları ile trene ulaşımın sağlanabileceğini söyledi. Hattın Yaklaşık 20 kilometresinin Avrupa yakasında olacağını söyleyen Bakan Arslan, Anadolu yakasında da 43 kilometre olmak üzere, hattın uzunluğunun 63 kilometre olacağını açıkladı. 
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir