Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bakan Cam Filmi Yasağının Gerçek Nedenini Açıkladı


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, son günlerin en çok konuşulan konularının başında gelen cam filmi yasağının gerçek nedeninin terör olayları olduğunu açıkladı. 

Günlerdir tartışılan cam filmi yasağının gerçek nedeni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açıklandı. Cam filminin yeni bir yasak olmadığını, zaten var olan bir yasağın şimdi gündeme geldiğini belirten Bakan Özlü, bu yasağı kaldırmak istediklerini ancak, terör olayları nedeniyle bundan vazgeçtiklerini dile getirdi. 

“ZATEN YASAKTI, BİZ KALDIRMAK İSTEDİK”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AA muhabirine cam filmi konusunda yaptığı açıklamada, cam filminin zaten yasak olduğunu ve taktırmış olan vatandaşların yasakken taktırdığını söyledi. Bakanlık olarak, cam filmi yasağının kaldırılması konusunda adımlar attıklarını belirten Bakan Özlü, geçen yıl bu konuda niyetleri olduğunu ve yönetmelik de yayımladıklarını söyledi. 

EMNİYET YASAKLANMASINI İSTEDİ
Cam filmi yasağının 26 Ekim 2017’de söz konusu yönetmelik kapsamında kaldırılmasının planlandığını belirten Bakan Özlü, Emniyet Genel Müdürlüğünden kaldırılmaması yönünde talep geldiğini ifade etti. Son yıllarda araçlı terör eylemlerinin artmasından dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin şüpheli şahısların tanınması ve tespitinde cam filmi nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirten Özlü, cam filmi yasağının bu nedenle kaldırılmadığını açıkladı. 

GÜVENLİK YASAĞIN EN ÖNEMLİ NEDENİ
Bakanlık olarak cam filmi yasağına sıcak bakmadıklarını belirten Bakan Özlü, ancak cam filmi bulunan bir aracın terör eyleminde kullanılmasından doğan can kayıplarının ülkemiz için acı olacağına karar verildiğini bu nedenle de yasağın kaldırılmadığını söyledi. Cam filminin önemli olduğunu dile getiren Bakan Özlü, ancak can güvenliğinin daha önemli olduğunu söyledi. 
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir