Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bakan Fakıbaba Açıkladı! Antalya'da Hortumda Zarar Gören Çiftçilerin Borcu Ertelenecek


Tarım Bakanı Fakıbaba, dün akşam Antalya’da meydana gelen hortum hakkında yaptığı açıklamada, hortumda zarar gören Antalya’lı çiftçilerin borcunun erteleneceğini söyledi. 

Antalya’da dün akşam yaşanan hortum felaketine ilişkin açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bu afetin tarım sigortaları kapsamında olduğunu söyledi. Sigortalılar için TARSİM ekipleri tarafından sahada çalışmaların başladığını söyleyen bakan Fakıbaba, hasar tespitinin ardından en kısa süre içerisinde sigorta kapsamındaki hasarların karşılanacağını dile getirdi. 

HASAR ÇOK BÜYÜK
Antalya’da yaşanan hortum felaketi hakkında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kumluca, Finike, Kaş ve Serik ilçelerinin hortumdan etkilendiğini belirterek, 5 ilçede başta yerleşim yerleri ve seralarda olmak üzere büyük hasarın oluştuğunu dile getirdi.

GEREKEN EN KISA SÜREDE YAPILACAK
Hasar tespit çalışmaları için Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinin hemen harekete geçtiğini belirten Fakıbaba, hortumdan kaç çiftçinin etkilediğini, ne kadar alanın zarar gördüğünü belirlemek için ön tespit çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Önümüzdeki günlerde kesin hasar tespitinin belli olacağını söyleyen Bakan Fakıbaba, yaşanan hortum felaketinin tarım sigortaları kapsamında olduğunu hatırlattı. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından 2017 yılında afetlerden etkilenen bütün çiftçilerin borçlarının ertelendiğini söyleyen Bakan Fakıbaba, Antalyalı çiftçilerin de borçlarının erteleneceğini ve yaraların sarılması için gerekenin yapılacağını dile getirdi. 

 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir