Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bakan Sarıeroğlu Açıkladı! “Taşeron İşçilerin Kıdem Tazminatı…”


Taşeron işçilerin kadroya geçmesinden sonra kıdem tazminatlarının yanacağı şeklinde çıkan iddialar konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu son derece önemli bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

NTV’de canlı yayın konuğu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kadroları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Yeni çıkartılan 696 sayılı KHK ile birlikte taşeron işçilerin sorunlarını çözdüklerini söyleyen Sarıeroğlu, dün itibari ile başvuruların da başladığını dile getirdi. Çalışmaların dört aşamada ilerlediğini söyleyen Sarıeroğlu, taşeron tanımı içerisinde bulunan kamudaki herkesin bu çalışmaya dahil olduğunu söyledi. Ayrıca 450 bin kişinin sürekli işçi kadrosuna alınmaya başladığını da resmen duyurdu. 

KIDEM TAZMİNATI MESELESİ

Taşeron işçilerin kadro meselesi konusunda bu gelişmeler yaşanırken, bu sefer de işçilerin kıdem tazminatlarının yanacağı konusunda iddialar ortaya atıldı ve işçiler bu yöndeki kaygılarını dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu konuya da bir açıklık getirdi ve taşeron işçilerin kıdem tazminatlarının yanması gibi bir şeyin söz konusu olmadığını bizzat açıkladı. İşçilerin son çalıştıkları yerdeki kıdem tazminatlarının geçerli olduğunu söyleyen Sarıeroğlu, hem kıdem tazminatlarının hem de yıllık kazanılan ücretli izinlerin saklı haklar olduğunu ve bu haklara dokunulmadığını söyledi. Ayrıca ortaya atılan bazı iddialarda en az üç kefil istendiği yönündeki haberleri de yalanladı ve böyle bir şeyin de söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.   
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir