Pazar , Temmuz 22 2018

Bakan Sarıeroğlu Müjdeyi Verdi, Artık Tamamen Ücretsiz Olacak


Kanser hastaları tarafından uzun süredir beklenen müjde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan geldi. Bakan Sarıeroğlu,  yapılan yeni düzenleme ile Kanser hastalarının tedavilerinin bundan sonra tamamen ücretsiz hale geldiğini belirtti. Bakan Sarıeroğlu açıklamasının devamında, Bundan Sonrasında da maliyet unsuru gözetmeksizin kanser başta olmak üzere bütün hastalıkların tedavisinin iyileştirmesine devam edileceğini söyledi.

Kanser tedavisi ve cerrahisi ile ilgili her türlü ilave ücret ve fark ödemesini kaldırıldığı Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklandı.

ARTIK HİÇ BİR ÜCRET ÖDEMEYECEKLER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Jülide Sarıeroğlu, 24 Haziran Seçimlerinin ardından daha güçlü bir Türkiye için çalışmaları ara vermeden devam edildiğini belirterek,  Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık uygulama tebliğinde yeni yapılan düzenlemelerin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti.  Resmi Gazetede yayınlanan tebliğe göre kanser hastalarının bu hastalıklı mücadelesinin her aşamasında yanlarında olmaya devam edeceklerini belirten bakan Sarıeroğlu, hastalığın tedavisinde her türlü ek ücret ve fark ödemesini kaldırdıklarını belirtti. Bakan Sarıeroğlu açıklamasının devamında SGK ile sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularının bundan sonra sundukları hizmetler kapsamında kanser tedavisi ve cerrahisi konusunda hastalardan hiçbir şekilde ek ücret almayacaklarını belirtti.  Vatandaşların artık ceplerinden Ücret ödemek zorunda kalmadığını belirten Sarıeroğlu, düzenleme öncesinde kanser cerrahisi için yılda 240 milyon TL ödendiğini söz konusu düzenlemenin ardından bu ödemenin yılda 750 milyon TL’ye çıkarıldığını söyledi. Bakan Sarıeroğlu açıklamasının sonunda hem kanser hem de diğer bütün hastalıkların tedavisi ve önlenmesine ilişkin maliyet gözetmeksizin iyileştirmelerin artarak devam edeceğini söyledi.

About admin

Check Also

Adet Sancılarına Dondurma İyi Geliyor

Yaz kış tüketmek istediğimiz dondurmanın çok önemli bir faydası ortaya çıktı. Birçok hastalığın tedavisinde dondurmanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir