Salı , Temmuz 17 2018

Bakan Yılmaz’dan Öğrencilere Büyük Müjde!” Klavyeli Bilgisayar Dağıtmayı Planlıyoruz”


Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, kodlama derslerin yapıldığı okullarda öğrencilerin uygulamalı çalışmaları için klavyeli bilgisayar dağıtmayı düşündüklerini söyledi. İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan öğrencilere müjdeli haber! Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Eğitim Derneği’nin etkinliğine katıldı ve burada önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim gören öğrencilerin, takım çalışmalarına uyumlu, iletişim becerisi yüksek ve daha başarılı olmaları için eğitime özel bir önem verdiklerini söyledi ve “2018 yılında merkezi hükümet bütçesinden eğitime  134 milyar 727 milyon lira ayırdık. Bu miktar merkezi hükümet bütçesinin yüzde  18’inden fazladır. Milli gelirimizin yüzde 6,2’sinden fazlasını eğitime  ayırıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

KLAVYELİ BİLGİSAYAR MÜJDESİ

Eğitime harcanan paraların yanı sıra ilkokul, mesleki eğitim ve özel eğitim kurumlarında verilen kodlama uygulamalı dersler için öğrencilere bir müjde veren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, tablet yerine klavyeli bilgisayar dağıtmayı planladıklarını dile getirdi. Yılmaz, “Kodlama derslerinin uygulamalı işlenebilmesini teminen öğrencilerimize tablet  yerine klavyeli bilgisayarlar dağıtmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Şartlı Eğitim Yardımı hakkında da açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, annelere okula düzenli olarak yolladığı çocukları için maddi yardımda bulunmaya devam ettiklerini ve bu uygulamaya devam edeceklerini de söyledi. Yılmaz, “Annelere şunu söylüyoruz,  evlatlarınızı düzenli olarak okullara gönderirseniz, her gönderdiğiniz erkek  evlat için ilkokulda 35 lira, kız evlatlar için 40 lira. Ortaöğretime, liselere  gönderirseniz erkekler için 50 lira, kızlar için 60 lira ödeyeceğiz. Bu ana kadar  annelerin hesabına yaklaşık 6 milyar lira para aktardık.” dedi.   
 

About

Check Also

Milli Eğitim Bakanlığındaki Mevcut Öğretmen Açığı, Atama Bekleyen Öğretmen Sayısının Dörtte Biri

Yüz binlerce genç öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın atama yapmasını ve bu sayede ülkeye hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir