Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bakan'dan Son Dakika Açıklaması! Emniyetin Görüntü Alabileceği Cam Filmleri Serbest Olacak


Cam filmleri ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den son dakika açıklaması geldi. Bakan Özlü, emniyetin görüntü alabileceği cam filmlerinin serbest olacağını, bu kriteri aşanların yasağa takılacağını söyledi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bir dizi temas için Adıyaman’a geldi. Adıyaman Valiliğinde basının karşısına çıkan Özlü, son günlerde en çok konuşulan konu haline gelen ‘cam filmi’ hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

EMNİYETİN GÖRÜNTÜ ALMASINA UYGUN HALE GELECEK
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü açıklamasında, cam filmi konusunda talebin emniyetten geldiğini belirterek, terör saldırılarından korkulduğu için yasağa gidildiğini söyledi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün geçen yıl cam filmi konusunda olumlu görüş bildirdiğini belirten Bakan Özlü, bu yıl ise Emniyet Genel Müdürlüğü kendilerine bir yazı göndererek, cam filmi yasağının uygulanmasını istediğini belirtti. 3 aydan fazla süre Emniyet ile görüşmeler yaptıklarını belirten Bakan Özlü, Reina saldırısı gibi birkaç terör olayını örnek gösterdiklerini ve yine aynı şekilde bir terör saldırısı olması durumunda can kayıplarının yaşanmasından endişe ettiklerini söyledi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen ısrarlı taleplere uyduklarını söyleyen Bakan Özlü, Bakanlık olarak kendilerinin Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde cam filmi yasağının kaldırılmasından yana olduklarını dile getirdi. Bakan Özlü, yeni düzenleme ile cam filmlerinin artık emniyetin görüntü alabileceği kriterde olacağını da sözlerine ekledi. 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir