Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bakanlık Uyardı! Kaçak Geçiş Yapanlara Ağır Ceza Yolda


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Ahmet Arslan, köprülerden kaçak geçiş yapan kamyon ve otobüsler için yeni bir sistem uygulayacaklarını ve artık kaçak geçiş yapanların ağır cezalar alacağını belirtti. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprü ve otoyollardan kaçak geçiş yapan otobüs ve kamyonlar için önemli açıklamalarda bulundu ve getirdikleri yeni sistem ile artık bu araçlara ağır cezalar yazılacağı belirtildi. Kuzey Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün devreye girmesinin ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden kamyon ve otobüslerin geçişi her ne kadar yasaklansa da gece yarısı kaçak geçişlerin yapıldığı gözlemlenmişti. 

HEM CEZA YİYECEK HEM DE GERİ DÖNDÜRÜLECEK

Artık yeni bir sistem getirdiklerini açıklayan Ulaştırma Bakanı Arslan, bundan böyle kaçak geçiş yapanların hem köprü çıkışından geri döndürüleceğini hem de ağır cezalar verileceğini açıkladı ve “Valilik ile konuştuk. Bundan sonra kaçak geçiş yapanlar köprü girişlerinden önceki son çıkış noktasından geri döndürülecekler. Böylece hem ceza yiyecek hem de geri dönerek o yolu zaten geçecekler. Bir kural konulmuşsa herkes lütfen uysun, kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz”  ifadelerini kullandı.

Köprülerden ve otoyollardan kaçak geçiş yapan yabancı araçlarla ilgili olarak kurulacak olan sistemin yeni yıla kadar hayata geçirileceğini söyleyen Arslan, “Yabancı araçlarla ilgili bir sistem kuruyoruz. Bununla hangi aracın kaçak geçtiğini göreceğiz. Gümrük Bakanlığı’na kaçak araçlarla ilgili bilgi vereceğiz. Yabancı araç eğer kaçak geçiş yaparsa gümrük kapısından bunun cezasını ödemeden çıkamayacak. Yeni yıla kalmadan bu sistemi hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 

About

Check Also

Maaşlara Eklenecek Zamlar Belli Oldu

Memur ve emeklilerin beklediği temmuz zammı netleşti. Artışlar son 14 yılın zam rekoru olarak ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir