Cuma , Temmuz 20 2018

Bakıcıya Bıraktıkları 9 Aylık Bebeklerini Öğleden Sonra Beyin Kanaması Geçirmiş Olarak Buldular


Antalya’nın Finike İlçesi’nde Hatice Duman adlı anne, 9 aylık bebeği Nefes’i sağ salim olarak bakıcıya teslim etti. Ancak öğleden sonra eve döndüğünde bebeğini beyin kanaması geçirmiş halde buldu. Peki, Nefes’e ne oldu?

Minik Nefes,  evde beyin kanaması geçirdikten sonra iki ameliyat geçirdi ve küçük bedeni yaşama tutundu. Aile, bakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu. 

“BEBEK ÖLÜYOR YETİŞİN”
Antalya’nın Finike ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Hatice Duman, çalışan anneye bakıcı parası uygulamasından yararlanarak 9 aylık bebeği Nefes’e bakması için 4 çocuk annesi D.A.’yı işe aldı. Hatice Duman 24 Nisan sabahı bebeğini bakıcıya bırakarak işe gitti. O gün öğleden sonra saat 16.45 sularında bakıcı kendisini arayarak yetişmesini ve bebeğin ölmek üzere olduğunu söyledi. Hemen bir taksiye atlayan anne, bakıcının evine gitti ve taksi sürücüsü ile birlikte bebeğini almak için yukarıya çıktı. O sırada bakıcı da kucağında bebekle merdivenlerden inerken anne, bebeğinin öldüğünü düşündü. Bebek, hemen Finike Devlet Hastanesi’ne götürüldü, oradan da ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 

İKİ AMELİYAT GEÇİRDİ
Nefes, hastanede hemen yoğun bakıma alındı. Daha sonra da beyin tomografisi çekildi ve minik bebeğin travmaya bağlı beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Nefes, birkaç gün yoğun bakımda tutulduktan sonra yüzde 20 yaşama şansı ile ameliyata alındı. Uzun bir yoğun bakım sürecinin ardından minik bebek hayati tehlikeyi atlattı. 

BAKICI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR
Baba Cem Duman’da bebeklerinin geçirdiği bu hayati tehlike karşısında adeta yıkıldıklarını belirterek, çok zor bir süreç geçirdiklerini ve bakıcı hakkında suç duyurusunda bulundukların dile getirdi. 

 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir