Cumartesi , Ağustos 4 2018

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı İstifa Edecek Mi? Edip Uğur’dan Flaş Açıklamalar


Son günlerde istifa iddiaları ile gündeme gelen belediye başkanları arasında yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur istifa iddiaları hakkında konuştu. Uğur, görevinin başında olduğunu ve istifa diye bir şey olmadığını belirtti.

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından Melih Gökçek’in de aralarında bulunduğu 6 belediye başkanının istifasının istendiği iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu belediye başkanları arasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’da yer almıştı. Edip Uğur o iddialarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

HABERTÜRK TV CANLI YAYININDA AÇIKLADI

Habertürk TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Edip Uğur istifa iddiaları hakkında, “Ne istifa ettik, ne Cumhurbaşkanımızla görüştük. Hepsi asparagas haber, uydurulmuş haber. Bunu Habertürk aracılığıyla kamuoyuna duyurmuş olayım. Çünkü ben de artık cevap vermekten bıktım. Hanıma bile inandıramıyoruz. Bana diyor, ‘Cumhurbaşkanı ile görüşüyorsun, bize haber vermiyorsun.’ Ben de ‘Yok öyle bir şey.’ diyorum. ‘Bütün televizyonlarda resmin çıkıyor, altyazılar geçiliyor’ diyor. Böyle bir şey söz konusu. Türkiye Belediyeler Birliği’nin kongresi var. Kongreye geldik.” ifadelerinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ MÜ?

Dün çıkan iddialarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’de Melih Gökçek’te dahil olmak üzere istifası istenen başkanlarla görüştüğü Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’unda orada olduğu ve Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdiği iddia edilmişti. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir