Cuma , Ağustos 3 2018

Baraj Kapaklarının Açılmasıyla 100 Kişi Kanyonda Mahsur Kaldı


Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki Cendere Köprüsü civarındaki kanyonda piknik yapan yaklaşık 100 kişi baraj kapaklarının açılması yüzünden bölgede bir saat mahsur kaldı.

Vatandaşların olayı ihbar etmesi üzerine jandarma ve itfaiye ekipleri kanyonda mahsur kalan piknikçileri kurtarmak için çalışma başlattı.

MAHSUR KALAN VATANDAŞLARI KURTARMA ÇALIŞMALARI YAKLAŞIK 1 SAAT SÜRDÜ

Kahta ilçesinde Nemrut Dağı yolu güzergahında bulunan ve adını altından akan Cendere Çayı’ndan alan tarihi Cendere Köprüsü civarındaki kanyonda piknik yapan vatandaşlar baraj kapaklarını açılması sonucu bölgede mahsur kaldı. Suların birden yükselmesiyle kanyonda bulunan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Aileler jandarmayı arayarak durumu ihbar etti. Gelen ihbar üzerine bölgeye hızlı bir şekilde intikal eden jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri, mahsur kalanları kanyondan çıkartmak için kurtarma çalışmalarını başlattı. Halat yardımıyla suların içinden çıkarılan vatandaşları kurtarma çalışması yaklaşık bir saat sürdü. Kurtarma ekipleri çocukları çayın karşı kıyısına kucaklarında taşıdı.

PİKNİKÇİLER SULARIN BİRDEN YÜKSELMESİYLE KORKU DOLU ANLAR YAŞADI

Akrabalarıyla birlikte piknik yapmak için kanyona giden Çetin Duyar, “Hayatım boyunca unutamayacağım anlar yaşadım. Piknik yaptığımız sırada sular birden yükseldi. Yanımızda onlarca çocuk vardı. Onları korumak için büyük çaba harcadık. Şükürler olsun ki can kaybı olmadı. Hepimiz canımızı zor kurtardık.” diye olayla ilgili yaşadığı paniği dile getirdi.

Olaydan etkilenen vatandaşlara ilk müdahale 112 Acil Servis ekiplerince bölgede yapıldı.

About admin

Check Also

Alman Kadını Taciz Edip Boğazını Sıktı, Ölmediğini Anlayınca da Başını Taşla Ezdi

Antalya’da 60 yaşındaki Alman kadının öldürülmesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Cinayet zanlısı, taciz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir