Pazartesi , Temmuz 16 2018

Başbakan Binali Yıldırım: “Biz de Davet Edilmedik”


Başbakan Binali Yıldırım, TBMM’de 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilecek olan özel oturuma CHP ve HDP’nin davet edilmediği iddialarına yanıt verdi. Kendilerinin de davet edilmediğini söyleyen Yıldırım, “Kendimiz gidiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Başbakan Binali Yıldırım, bugün akşam saatlerinde 15 Temmuz darbe girişiminin anma töreni için yapılan hazırlıkları denetledi. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yıldırım’ın gündeminde TBMM’de 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilecek olan özel oturuma CHP ve HDP’nin davet edilmediği iddiaları vardı. 

SANAL GERÇEKLİK TIRINI ZİYARET ETTİ
Başbakan Yıldırım denetim için geldiği alanda 15 Temmuz gecesi için hazırlanan 360 derece sanal gerçeklik tırını gezdi. Hazırlıkların çok iyi gittiğini söyleyen Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’a da çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

“BİZ DE KENDİMİZ GİDİYORUZ”
Başbakan Yıldırım’a 15 Temmuz gecesi TBMM’de yapılacak özel oturuma CHP ve HDP’nin davet edilmemesi soruldu. Muhalefetten bu konuda gelen eleştirilerin de hatırlatılması üzerine Yıldırım, kendilerinin de davet edilmediği dile getirerek, 15 Temmuz gecesinde bakan ve milletvekillerinin kendiliğinden giderek meclise sahip çıktıklarını söyledi. Özel oturumun aynı yerde aynı saatte herkesin yeniden toplanması için ilan edildiğini dile getiren Yıldırım, alınganlık göstermeye gerek olmadığını söyledi. 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması gerektiğini söyleyen Yıldırım, yine 15 Temmuz gecesinde milletvekiliyle, vatandaşıyla, kadınıyla erkeğiyle toplanılacağını söyledi. 

“ALINGANLIK YAPMALARINA GEREK YOK”
İstiklal mücadelesinde davete gerek olmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım, yazılı bir davet olmadığını ve Meclis Başkanlığı tarafından yapılan bu organizasyona katılmanın yediden yetmişe herkesin görevi olduğunu söyledi. 

 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir