Pazartesi , Haziran 25 2018

Başbakan Binali Yıldırım’dan Deprem Açıklaması! “Harita Güncellendi”


AFAD tarafından düzenlemiş olan bir etkinliğe katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatan cümleler kurdu ve deprem haritasının ise güncellediğini duyurdu. İşte haberin detayı…

Başbakan Binali Yıldırım AFAD tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldı ve burada Türkiye’nin gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. İlk olarak Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatan açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, deprem haritasının güncellendiğini duyurdu ve artık nerede bir tehlike varsa bunu görebildiklerini dile getirdi. Ayrıca vatandaşların deprem konusunda eğitilmesi gerektiğini de söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, bunu AFAD ile İçişleri Bakanlığı’nın yapacağını sözlerine ekledi.

KİMSE BİZE NASİHATTA BULUNMASIN

Depremin yanı sıra Türkiye’de ki sivil toplum kuruluşlarına da dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, AFAD, Kızılay ve TİKA sayesinde yardıma muhtaç olan ülkelere yardım eli uzatıldığını ve herkesin ulaşılamaz dediği yerlere ulaşıldığını söyledi. Bu yardımlarla birlikte Türkiye’nin itibarının da arttığını sözlerine ekledi.

Ayrıca Türkiye’nin Afrin operasyonu hakkında da açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, bölgedeki vatandaşların kuzeye doğru göç etmeye başladığını söyledi ve bu konuda Türkiye’nin gerekli tedbirleri alacağını dile getirdi. Tedbir alınma konusunda hiçbir tereddütün olmadığını da söyleyen Yıldırım, ABD ve Suriye kanadından gelen açıklamalara da cevap verdi ve Türkiye’nin kimsenin nasihatlarına ihtiyacının olmadığını söyledi. Ayrıca Türkiye’nin bölgede istikrar sağlamak gibi bir sorumluluğunun da olduğunu dile getirdi.

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir