Cumartesi , Ağustos 4 2018

Başbakan Binali Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na Erken Seçim Tepkisi! “Yenilgiye Doymadın Mı?”


Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim isteğine yanıt verdi. 15 yıldır her seçimde CHP’nin aldığı yenilgiyi hatırlatan Yıldırım, “Yenilgiye doymadın mı?” dedi. İşte detaylar…

Başbakan Binali Yıldırım, Nevşehir’de yapılan AK Parti İl Kongresi’ne katılım gösterdi ve kongrede partililerine seslendi. 2018 yılı içerisinde yeni bir uygulamanın başlayacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, çiftçiye mazot ve yem desteği yapılacağını söyledi. Taşeron meselesini de çözdüklerini dile getiren Yıldırım, asgari ücrete ise yüzde 14.2 oranında bir zam yapıldığını ve bu zammın enflasyonun hayli üzerinde bir rakam olduğunu belirtti. 

KILIÇDAROĞLU’NA ERKEN SEÇİM MESAJI 

Bu açıklamalarının ardından İran’da yaşanılan meseleye de değinen Yıldırım, bazı ülkelerin başka ülkelerin iç meselelerine karışmaya çok meraklı olduğunu söyledi ve şimdi de kancayı İran’a taktıklarını belirtti. Bu coğrafyalarda kimsenin ateşe düşmesini istemediklerini söyleyen Yıldırım, İran halkının bu tarz oyunlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirtti. 

Daha sonra ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine ve erken seçim isteğine de cevap veren Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na 15 yılda yapılan her seçimde yenildiğini hatırlattı ve “Yenilgiye doymadın mı?” dedi. Türkiye’de hayatından memnun olan tek kişinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu da belirten Yıldırım, 15 yıldır CHP’nin ne uzadığını ne de kısaldığını belirtti ve sürekli yerinde saydığını dile getirdi. 
 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir