Çarşamba , Temmuz 18 2018

Başbakan Binali Yıldırım’dan O İle Hızlı Tren Müjdesi! “İhalesini Yaptık, Süreç Başladı”


Başbakan Binali Yıldırım, Adıyaman’da AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi’ne katıldı ve burada partililerine seslendi. Adıyaman’a bir müjde veren Başbakan Binali Yıldırım, hızlı tren ihalesini bittiğini ve sürecin başladığını duyurdu. İşte detaylar…

Başbakan Binali Yıldırım, Adıyaman’da AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi’ne katılım gösterdi ve buradaki partililerine seslendi! İlk önce BM’de yapılan Kudüs oylamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, 128 ülkenin dimdik durarak ABD’nin kararını kabul ettirmediğini söyledi ve yanlış hesabın Kudüs’ten döndüğünü söyledi. Artık dünyanın birden büyük olduğunun anlaşıldığını söyleyen Yıldırım, bundan sonra ben yaptım oldu anlayışının geçerli olmadığını da dile getirdi. 

ANA MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

Ana muhalefet partisinin Türkiye’nin geleceğine dair bir hedeflerinin olmadığını ve projeler kurmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım, “Bunlarda bilgi, proje, gelecek vizyonu yok. Dürüstlük ise zaten yok. Yalan dolan, hakaret bunlarda gırla. Allah aşkına söyleyin bunlardan ülkeye bir fayda gelir mi? Milletin Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye olan güvenini ne yazık ki bunlar hazmedemiyor. Sadece ‘AK Parti başarılı olmasın da Türkiye kaybederse kaybetsin’ diyorlar.” ifadelerini kullandı.

HIZLI TREN MÜJDESİ

Bu açıklamalarının ardından ise Adıyaman’a bir müjde veren Başbakan Binali Yıldırım, hızlı tren hattı için ihalenin tamamlandığını ve sürecin başladığını söyledi. Yıldırım,  “Gölbaşı-Adıyaman-Kahta arasına ‘hızlı tren yapacağız’ diye söz vermiştik. Onun da proje ihalesini yaptık, yer teslimini yaptık, süreç başladı. Hiç merak etmeyin adı gibi yaman bu hattı da kazandırmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir