Cumartesi , Ağustos 4 2018

Başbakan Yıldırım Açıkladı! “Kara Unsurları Yarın Afrin’e Giriyor”


TSK Afrin operasyonunu resmen başlatırken, operasyonun başlamasının ardından Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli bir araya geldi. Görüşme sonrasında konuşan Yıldırım, Afrin’e kara unsurlarının da gireceğini açıkladı. İşte detaylar…

Suriye sınırında uzun süredir Afrin’e yapılması planlan operasyon için hazırlıklar yapılıyor ve top atışları ile Afrin’de ki terör yuvaları vurulmaya devam ediliyordu. Bu top atışlarının yanı sıra Afrin operasyonu artık resmen başladı ve Özgür Suriye Ordusu karadan Afrin’e doğru hareket ederken, Türk jetleri ise Afrin’de ki PYD’nin konuşlandığı yerleri yerle bir etti. TSK ise yaptığı açıklama ile operasyonun adının “Zeytin Dalı” olduğunu açıkladı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM VE DEVLET BAHÇELİ GÖRÜŞTÜ

TSK’nın Afrin operasyonunu başlatmasının ardından ise Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli bir araya geldi ve gündeme ilişkin konuların yanı sıra Afrin operasyonu hakkında görüştüler. Görüşmenin ardından ise açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, jetlerin bölgede daha önceden hedeflenen yerlerin neredeyse tamamının yerle bir edildiğini söyledi. Ayrıca bölgeye top atışlarının da devam ettiğini açıkladı. Tüm bunların yanı sıra operasyonların artık burada devam edeceğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, bölgenin teröristlerden temizleneceğini söyledi ve yarından itibaren kara unsurlarının da duruma göre Afrin’e hareket edeceğini dile getirdi. Ayrıca operasyon sürecinde ise Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyulacağını da dile getirdi.

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir