Pazar , Temmuz 22 2018

Başbakan Yıldırım Canlı Yayında Açıkladı: Erdoğan Seçim Gecesi Ağladı


Başbakan Binali Yıldırım, Katıldığı bir canlı yayında 24 Haziran Gecesi yaşananları anlattı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma sırasında bir çocuğun ayağına sıkıştığını ve yararlandığını belirten Binali Yıldırım,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu durumdan çok etkilendiğini ve çok duygulandığını kendisiyle telefonda konuştukları sırada ağladığını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada Yarın son bir KHK yayınlanacağını ve bu KHK’NIN içeriğinde OHAL kaldırıldıktan sonra terörle mücadelenin sekteye uğramaması için ihtiyaç duyulan düzenlemelerin yer alacağını belirtti.

AA EDİTÖR MASASINA KONUK OLDU

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım veda ziyaretleri kapsamında Anadolu Ajansı editör masası özele konuk oldu. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran Gecesi seçim konuşması sırasında bir çocuğun ayağının sıkıştığını ve yaralandığını bu olaydan dolayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok etkilenerek telefonla konuşurken ağladığını söyledi.

TBMM BAŞKANI OLACAK MI?

Başbakan Binali Yıldırım’a Yeni dönemde yapacağı görevde soruldu. TBMM başkanı olacağı iddialarına yanıt veren başbakan Binali Yıldırım,  bu Konuda kararı kendisinin veremeyeceğini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Parti bu konuda nasıl bir karar verirse kendisi her türlü göreve hazır olduğunu dile getirdi.

SON KHK YARIN YAYINLANACAK

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarının devamında OHAL kapsamında son KHK’nın Yarın yayınlanacağını söyledi. Yeni KHK’nın içeriğinden de bahseden Başbakan Binali Yıldırım, OHAL kalktıktan sonra terörle mücadelenin zafiyete uğramaması için alınacak önlemlerin bu KHK’da yer alacağını belirtti.

About admin

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir