Cumartesi , Ağustos 4 2018

Başbakan Yıldırım Ermanistan’a Rest Çekti! “Tehdit Oluşursa Karşılığı Olur”


Başbakan Binali Yıldırım, PKK’lı teröristlerin Ermenistan’ın işgal ettiği yerlere yerleşeceği yönündeki söylentilere cevap verdi ve Azerbaycan ile Türkiye’ye yönelik bir tehdit oluşursa Türkiye’nin buna karşılığını vereceğini söyledi. İşte detaylar…

Başbakan Binali Yıldırım aldığı davet üzerine Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti ve burada yapılan “Katılımcı Toplumlar Oluşturmak İçin Farkları Azaltmak” etkinliğine katılım gösterdi. Bu etkinliğe ise pek çok ülkeden başbakanlar, bakanlar, eski cumhurbaşkanları ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de katılım gösterdi. 

BİNALİ YILDIRIM’DAN ERMENİSTAN’A PKK RESTİ

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan bu etkinliğin sona ermesinin ardından ise Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara cevap verdi. Öncelikle Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ meselesinde haklı olan tarafından Azerbaycan olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, Ermenistan’ın işgalinde olan noktalara bölücü terör örgütü PKK’lıların yerleşeceği yönündeki söylentilere ise çok sert bir yanıt verdi. Türkiye’nin kendisi dahil Azerbaycan’ın da herhangi bir terör tehdidiyle karşı karşıya kaldığında gerekli karşılığı vereceğini de belirten Yıldırım,  “Azerbaycan ile Türkiye, bölgesel güvenliğin sağlanması, terörle mücadele konusunda birlikte çalışıyor. Karabağ meselesin Azerbaycan’ın haklı meselesidir. Azerbaycan’da bir soykırım yapıldı. Ermenistan bunun karşılığını görmelidir. Burada teröristlerin yerleşiyor alması sonucu etkilemez. Eğer dost ve kardeş Azerbaycan’a ya da Türkiye’ye terör tehdidi vaki olursa karşılığı olur.” ifadelerine yer verdi. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir