Pazar , Haziran 24 2018

Başbakan Yıldırım “Mehmetçik Afrin’de Destan Yazıyor”


Başbakan Binali Yıldırım, Afirn’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu ve Mehmetçik’in bölgede destan yazdığını söyledi. Ayrıca Yıldırım, Cumhur ittifakını eleştiren muhalefete de sert tepki gösterdi. İşte detaylar…

Başbakan Binali Yıldırım, Malatya’da yapılan AK Parti’nin 6. Olağan Kongresine katıldı ve kongrede gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım, bölgede operasyonun oldukça kararlı bir şekilde devam ettiğini söyledi ve ayrıca da Mehmetçik’in bölgede destan yazdığını söyledi. Yıldırım, “Mehmetlerimiz, Türkiye için, ay yıldızlı bayrağımız için Afrin’de destan yazıyorlar. Terör neredeyse, kökünü kazımak için gece gündüz çalışıyorlar. Bütün şehitlerimize, bu bayrak için şehadet şerbeti içen herkese Allah’tan rahmet diliyoruz. İnşallah yarınımız bugünümüzden daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

MUHALEFETE ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

Bu açıklamalarının ardından AK Parti’nin MHP ile yaptığı Cumhur ittifakına ilişkin de açıklamalarda bulunan Yıldırım, CHP’nin ittifaka yönelik eleştirilerine sert bir cevap verdi ve muhalefetin fikir üretemedikçe asabileştiğini söyledi. CHP’yi de ittifaka davet ettiklerini fakat son derece kendini bilmez bir şekilde bir cevap aldıklarını söyleyen Yıldırım, “Ne yaparsak yapalım, CHP’yi mutlu edemedik. Hemen çamur atmaya, ağızlarını bozmaya başladılar. Buyurun siz de katılın. Tekliften memnun olmamışlar. Biri çıkmış diyor ki, ‘Cumhur ittifakı ahlaksız teklif.’ Bu nasıl bir kendini bilmezliktir. Milletin Cumhur ittifakına, milletin adının geçtiği yere bu benzetmeyi nasıl yaparsın. Bu nasıl bir siyaset. Fikir üretemeyince asabileşiyorlar, kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar. Bize saldırıyorlar, varsın saldırsınlar. Malatya’nın bu güzel sözü ile bir cevap verelim mi? Ağaçtan maşa, aptaldan paşa olmaz” dedi.

 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir