Pazar , Haziran 24 2018

Başbakan Yıldırım Sert Konuştu! “Büyük Alçaklıktır”


Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, operasyonun bölgedeki Kürt halkına yapılıyormuş gibi gösterenlerin büyük bir alçaklık olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Ankara’da yapılan Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’ne katılım gösteren Başbakan Binali Yıldırım, burada gündeme dair açıklamalar yaptı. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım, neredeyse konusunun tamamını Türkiye’nin terör ile mücadelesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlatmış olduğu Zeytin Dalı operasyonuna ayırdı. Operasyonların sadece Afrin bölgesinde değil Gabar’da, Cerablus’ta ve Cudi’de de devam ettiğini söyledi. Her bölgede teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların kararlılıkla devam edeceğini söyleyen Yıldırım, şehitlerin kanının ise yerde kalmayacağını da sözlerine ekledi.

BU ZİNHAR DOĞRU DEĞİLDİR

Sınır bölgesinde yapılan Fırat Kalkanı harekatı ile DAEŞ’in tepesine binildiğini ve örgüte büyük darbe vurulduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, şimdi ise Zeytin Dalı operasyonuyla Afrin’de bulunan teröristlerin temizleneceğini dile getirdi.

Zeytin Dalı operasyonu ile bölgedeki Kürt halkına yönelik bir operasyon yapıldığını iddia edenlere de sert çıkan Başbakan Binali Yıldırım, bunun kesinlikle doğru olmadığını söyledi ve bu tür iddiaların büyük bir alçaklık olduğunu sözlerine ekledi. Yıldırım, “Zeytin Dalı Harekatı sırasında sanki Kürt kardeşlerimize yönelik bir operasyon yapılıyormuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bu zinhar doğru değildir. Bu en büyük alçaklıktır. Asıl olan bu bölgede yaşayan Arap, Kürt, Türkmen, diğer bütün etnik kökene sahip masum ve sivil insanları alçak PKK, DEAŞ terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak, onları rahata erdirmek. Ülkemize yönelen her türlü tehdidi yerinde bertaraf etmek” dedi.

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir