Pazartesi , Haziran 25 2018

Başbakan Yıldırım’dan Gazeteciye Sert Cevap! “Gerçeği Görmek İstiyorsan Afrin’e Gel”


Almanya Başbakanı Merkel ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım, basın toplantısında propaganda yapmaya çalışan gazeteciye sert bir cevap verdi ve “Gerçeği görmek istiyorsan Afrin’e gel” dedi. İşte detaylar…

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Başkanı Merkel ile görüştü. Berlin’de yapılan görüşmenin ardından ise ortak bir basın toplantısı yapıldı. Basın toplantısında ise Merkel’in darbe girişiminde tutuklanan ve memuriyetten çıkarılanlar konusunda Merkel’in kendisine düşüncelerini aktardığını belirten Yıldırım, suçu olmayanların geri iade edildiğini ve Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu söyledi. Yıldırım, “Darbe girişimi sonrası darbecilerin yargılanması konusundaki ve memuriyetten çıkarılanlar konusundaki düşüncelerini Sayın Merkel bizimle bir kez daha paylaştı. Almanya bir hukuk devleti Türkiye de bir hukuk devleti. Hukuk devleti kuralları içerisinde yargılamalar devam ediyor. Büyük oranda darbeye birinci derece iştirak edenlerin yargılanması sonra ermek üzere. Yapılan incelemeler sonucunda darbeyle ilişiği olmayanlar varsa zaten görevlerine dönüyorlar” dedi.

PROPAGANDA YAPAN GAZETECİYE SERT CEVAP

Türkiye’nin Almanya ile olan işbirliğinin belli olduğunu söyleyen Yıldırım, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu ve PYD ve YPG’nin ise PKK’nın Suriye şubesi olduğunu dile getirdi. Bunu ise İngiliz ve ABD istihbaratının da söylediğini dile getirdi. 

O sırada ise bir gazeteci elinde bazı fotoğrafları göstererek Afrin’de katliam yapıldığını iddia etti. Başbakan Binali Yıldırım ise propaganda yapan gazeteciye sert bir cevap verdi ve “Propaganda yapma. O elindeki fotoğraflar sahte. Gerçeği görmek istiyorsan Afrin’e gel” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir