Salı , Haziran 19 2018

Başbakan Yıldırım’dan Reza Zarrab Çıkışı! “Aleyhimize İfade Vermeye Zorlanıyor”


Başbakan Binali Yıldırım, ABD’de tutuklu bulunan Reza zarrab için önemli bir açıklamada bulundu ve Zarrab’ın ülkemizin aleyhinde ifade vermeye zorlandığını söyledi. İşte detaylar…

İran ile Türkiye arasında altın alışverişi yapmakta olan ve ABD’ye gittiğinde ise bazı kuralları deldiği gerekçesi ile tutuklanarak cezaevine gönderilen Reza Zarrab davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Jürili mahkemesi ertelenen Zarrab’ın son zamanlarda ortalıkta görülmemesi ve bir ara avukatı ile görüştürülmemesi sonrası Türkiye ABD’ye iki def nota vermiş ve nerede tutulduğu konusunda ve sağlık durumu hakkında bilgi istemişti. 

ÜLKEMİZ ALEYHİNE İFADE VERMEYE ZORLANIYOR

Reza Zarrab olayı bu şekilde devam ederken, bugün ise Türkiye Ekonomi Zirvesi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, bu dava hakkında önemli ifadelere yer verdi. ABD’nin de ambargo kurallarını delerek bazı ticaret yaptığını söyleyen Yıldırım, Türkiye’nin yaptığında ise suç olmasının gülünç olduğunu ifade etti. Reza Zarrab’ın Türkiye’nin aleyhi hakkında ifade vermeye zorlandığını da söyleyen Yıldırım, “Davanın tarafları orada baskı altında tutulmakta, ülkemiz aleyhine ifade vermeye zorlanmaktadır. Sanık alarak açtığınız dosya daha dava başlamadan tanığa dönüşmüştür. Bunun adalet neresindedir. Yapılan işin adı insan hakları ihlalidir. Türkiye’nin ve söz konusu ülkenin hukuku derindir ve bu hukuku zedeleyecek birtakım sorumsuz beyanlardan kaçınılması mutlaka elzemdir.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir