Cuma , Haziran 22 2018

Batı Afrika ülkesi Sierra Leone'de Toprak Kayması Felaketi, Yüzlerce Ölü Var


Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de felaketi yaşadı. Aşırı yağışlar nedeniyle ülkede toprak kayması meydana geldi. Başkentte yaşanan toprak kaymasında ilk belirlemelere göre en az 200 kişi hayatını kaybetti. 

Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de çarpık kentleşmenin üstüne aşırı yağış gelince facia kaçınılmaz oldu. Ülkenin başkenti Freetown’ın dışında son günlerde etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle toprak kayması yaşandı. 

YÜZLERCE İNSAN HAYATINI KAYBETTİ
Yaşanan felaket hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Victor Foh, toprak kayması nedeniyle yüzlerce insanın toprak altında kaldığını tahmin ettiklerini belirterek, kendisinin de felaket nedeniyle çok üzgün olduğunu ve bölgeyi tahliye etmeye çalıştıklarını söyledi. Korkunç olayın görgü tanıkları da toprak kayması nedeniyle dağın eteklerine yapılan kaçak binaların da yerle bir olduğunu söyledi.  

AMBULANS YARDIMI BEKLENİYOR
Bölgede yaşanan toprak kayması nedeniyle hayatını kaybedenlerin cesetleri, hastane morguna sığmadı. Yetkililer, cenazelerin taşınması için ambulans yardımı istediklerini söyledi. 

 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir