Cuma , Haziran 22 2018

Bayramın Ardından Borsa İstanbul Günü Rekorla Kapattı!


Borsa’da Endeks, bugün günün ikinci yarısında güçlenen alımlarla birlikte psikolojik sınırı aştı ve tarihi rekoru kırdı. Gün sonunda Borsa İstanbul kapanış rekorlarını 100.617,69 puana taşıdı.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, bugün gün içinde kendi rekorunu kırdı. Güne durgun başlayan BIST 100 endeksi öğleden sonra yüzde 0,98 değer kazanarak 100.617,69 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. 

TÜM ZAMANLARIN REKORU
Önceki kapanışa göre 979,04 puan artan BIST 100 endeksi toplam işlem hacmi 4,3 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Holding endeksi yüzde 0,15 yükseliş kaydederken, bankacılık endeksinde ise yüzde 1,33 yükseldi. Metal ana sanayi ise 4.60 ile Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran sektör oldu. İnşaat sektörü ise yüzde 0,75 ile en çok gerileyen sektör oldu. 

GÜNE NEGATİF BAŞLAMIŞTI
Borsa İstanbul sabah saatlerinde küresel piyasalarda azalan risk iştahının etkisiyle güne negatif bir başlangıç yapmıştı. Günün ikinci yarısında ise endeks, güçlenen alımlarla gün içinde gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı. Kapanışta ise yeni bir rekor kıran endeks 100.617,69 puan oldu. BIST 100 endeksinin rekorunu değerlendiren analistler, bayram tatili sonrasında da endeksin kısa ve orta vadede içinde bulunduğu yükseliş trendindeki hareketini devam ettirdiğini belirterek döviz kurlarındaki düşüşün de pay piyasalarını desteklediğini söyledi. 

 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir