Pazartesi , Haziran 25 2018

BBP’den Flaş Açıklama! “İttifakın Yanındayız”


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu ve AKP-MHP ittifakının yanında yer aldıklarını açıkladı. İşte detaylar…

Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Destici, CNN Türk televizyonunda Şirin Payzın’ın sunduğu “Ne Oluyor” isimli programına konuk oldu. Burada siyaset gündemine ilişkin açıklamalara bulunan Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme hakkında da demeçler verdi. AKP-MHP ittifakını desteklediklerini ve kendilerinin de bu ittifaka destek vereceklerini belirten Destici, her şeyin istedikleri gibi gittiğini, olumsuz bir şey olmadığını ve bu konuda fikirlerini en başından beri söylediklerini dile getirdi. 

BU İTTİFAKI DESTEKLİYORUZ

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için milli mutabakat çatısı altında yapılacak olan ittifaklarla ilgili olarak AK Parti ile MHP’nin açık beyanda bulunduğunu ve ittifakı resmen duyurduklarını söyledi. Bu iki parti gibi kendilerinin de açık beyanda bulunduklarını belirten Destici, ittifakın yanında yer alacaklarını ve ittifakı destekleyeceklerini dile getirdi. Ayrıca bu ittifakın Türkiye’ye hayırlı olacağını söyleyen Destici, Büyük Birlik Partisi’nin ne verecek ne de alacak hesapları içerisinde de bulunmadığını dile getirdi. İttifakın yapılmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını tanıdıklarını da belirten Destici, “Eğer siyasi partiler ittifak yapıyorsa, elbette ki ittifakın ortak bir adayı olacak. Hem ittifak yapacaksınız hem de ayrı bir cumhurbaşkanı adayı göstereceksiniz. Bu akıl dışı bir şey, olmayacak bir şey” dedi. 

 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir