Salı , Ağustos 7 2018

Bedelli Askerliğe 2 Günde Başvuranların Sayısı Şaşırttı


Bedelli askerlik uygulamasının başlaması ile birlikte iki gün içerisinde başvuru yapan kişi sayısı şaşkınlık yarattı. Bedelli askerlik için iki günde başvuranların sayısının 200 bine yakın olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından verilen talimat doğrultusunda bedelli askerlik uygulamasına dair çalışmalar hız kazandı. Bedelli askerlik düzenlemesinin yasalaşmasının ardından sadece iki gün içerisinde başvuru yapan kişi sayısı 200 bine yaklaştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise yaptığı açıklamada, “Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamaktır”  ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Savunma Bakanlığı koordinesinde Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının ilgili birimleri tarafından bedelli askerlik uygulamasına yönelik çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Bedelli Askerlik süresinin Jandarma Genel Komutanlığı da destek veriyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da bakanlıkta yapılan toplantılara zaman zaman başkanlık yapıyor. Bedelli askerlik yasasının Tüm detayları Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile diğer ilgililerin de yer aldığı toplantılarda konuşuluyor.

İKİ GÜNDE 200 BİNE YAKIN BAŞVURU

Diğer yandan bedelli askerlik başvurularında iki günde rekoru kırıldı öğrenildi. Bedelli askerlik uygulamasının yasalaşması bundan sonra iki günde başvuru yapan kişi sayısı 200 bine yaklaştı. Yapılan son düzenlemeye göre bedelli Askerliğe 1 Ocak 1994 ve öncesi doğumlu olan herkes başvuru yapabilecek. Bedelli askerlik için 15 bin Türk Lirası Bedel aynı zamanda 21 gün zorunlu hizmet belirlendi.

About admin

Check Also

İBB’den Pazar Günü İçin Kritik Uyarı

Pazar günü Denize girecek vatandaşlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kritik bir uyarı yapıldı. İBB …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir