Pazar , Temmuz 22 2018

Bedelli Askerlik Yaş ve Ücret Konusunda Önemli Açıklama


Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika gelişmesi yaşandı. Bedelli askerlik yaş ve ücret durumu hakkında önemli açıklama geldi.

Milyonlarca kişinin beri merakla beklediği bedelli askerlik ile ilgili flaş bir gelişme gündemde. Bedelli askerlik ne zaman çıkacak,  Bedelli askerlikte yaş sınırı ne olacak,  Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak gibi soruların yanıtı merak edilirken AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Asker adayları da AK Parti grup başkan vekilinin açıklamasının ardından heyecanlandı.

BİNLERCE KİŞİ MERAKLA BEKLİYOR

Bedelli askerlik 24 Haziran seçimleri öncesinde olduğu gibi yine Gündem konusu. Seçimin ardından maddesi olacağı belirtilen bedelli askerlik ile ilgili bugün yine flaş bir gelişme yaşandı. Bedelli askerlik düzenlemesinin temmuza kadar yetişip yetişemeyeceği merak eden asker adaylarına yanıt Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan geldi.

MECLİS ÇALIŞMA TARİHLERİ ACİLİYET DURUMUNA GÖRE DEĞİŞEBİLİR

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bugün yaptığı açıklamada TBMM’nin otomatik hareket eden bir yapıda olmadığını belirterek, yani belli bir açılıp kapanma zamanı olmadığını, geçmişte de olduğu gibi yine çalışma takviminin değiştirilebileceğini söyledi. Muş açıklamasının devamında,  toplumun Öncelikle indirdiği ve ihtiyaç duyduğu alanlardaki zarurete ve aciliyete göre meclis çalışma tarihlerinin değişebileceğini belirterek bedelli askerlik için bu tarihlerin değiştirilebileceği sinyalini verdi. Diğer yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal da ilerleyen günlerde bu konu hakkındaki kararını ne olacağını belli olacağını söylemişti.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir