• BIST117.216
 • Altın165,618
 • Dolar3,9176
 • Euro4,8144
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 7 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Bedenini, Öğrencilerinin Eğitimine Bağışladı

Denizli'de yakalandığı kanser neticesinde yaşamını yitiren Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Oğuzhanoğlu, organlarını öğrencilerinin eğitim alırken faydalanabilmeleri için kadavra olarak..
Bedenini, Öğrencilerinin Eğitimine Bağışladı
Bedenini, Öğrencilerinin Eğitimine Bağışladı Bedenini, Öğrencilerinin Eğitimine Bağışladı Bedenini, Öğrencilerinin Eğitimine Bağışladı

Denizli'de yakalandığı kanser neticesinde yaşamını yitiren Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Oğuzhanoğlu, organlarını öğrencilerinin eğitim alırken faydalanabilmeleri için kadavra olarak bağışladı. 

Prof. Dr. Atilla Oğuzhanoğlu için görev yaptığı hastanede düzenlenen törende konuşma yapan Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esat Adıgüzel, "Meslektaşım Oğuzhanoğlu, bedenini öğrencilerinin eğitimi için kadavra olarak bağışlayarak hocalık yaşantısının son dersini verdi." dedi. 

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Oğuzhanoğlu (61), yakalandığı mide kanseri nedeniyle Pamukkale Üniversitesi'nde tedavisi sürerken yaşamını yitirdi. Oğuzhanoğlu, hayatta iken vasiyetnamesinde bedenini öğrencilerinin anatomi eğitimi alırken faydalanması için bağışladığını belirtmiş, akademisyen olan eşi Prof. Dr. Nalan Oğuzhanoğlu'nun da bu vasiyete onay vermesiyle bedeni bağışlandı. 

Prof. Dr. Oğuzhanoğlu'nun Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Laboratuvarının önünde düzenlenen cenaze töreninde konuşan Prof. Dr. Esat Adıgüzel, "Tıp camiası çok değerli bir şahsiyeti kaybetti. Şu an bunun hüznü içerisindeyiz. Vücudunu öğrencilerine bağışlayan Oğuzhanoğlu, hocalık yaşantısının son dersini vererek aramızdan ayrıldı. Oğuzhanoğlu vefat etse de bedeni bilime ışık tutmayı sürdürecek. Yaşamını öğrencilerine adayan bir hocanın bedenini kadavra olarak öğrencilerine bağışlamasını çok önemsiyorum. Değerli hocamız ile 22 yıllık tanışıklığımız vardı. Kendisi olmaz denilen yerlerde deneyler yaparak öğrencilerine faydalı olmaya çalıştı. Kendisiyle paylaştığımız çok şey var. 

Kendisi o kadar derin bir insandı ki bedenini kendi vasiyeti ile kanser ve daha nice amansız hastalıklara çare bulunması, bilime ışık tutması ve ülkemizde iyi hekimlerin yetişmesi için öğrencilerine bağışladı. Bu hususta sizlerin de desteğine ihtiyaç duyuyoruz. 

Bu düşünceyi yaygınlaştırarak tıbbın önüne geçmiş olan uygulamaları sonlandırmak ve bu cahillerin elindeki hastaları kurtarabilmek adına bilimin önünü açabildiğimiz kadar açacağız. Öğrencilerimiz, bu noktada en büyük dersi hocalarından aldılar." şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler