Pazartesi , Temmuz 16 2018

Bedenleri Küçük Ama Yürekleri Kocaman Öğrenciler, 'İyilik Manavı' İle Örnek Oldu


Bedenleri küçük olsa da yürekleri kocaman olan Fatih’teki Vedide Baha Pars Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarından artırdıkları para ile pazara giderek satın aldıkları meyvelerle ‘İyilik Manavını’ kurdu. Bu manavda satışa sunulan meyveleri ise teneffüslerde satın alarak yiyen öğrenciler, vitaminli beslendikleri gibi parada kazanıyorlar. Öğrenciler, İyilik Manavından elde ettikleri geliri ise yardım kuruluşlarına bağışlayarak destek oluyorlar. 
    

‘İyilik Manavı’ kurulmadan bir gün önce Vedide Baha Pars Ortaokulu öğrencilerine manavın kurulacağına dair duyuru yapılıyor. Öğrenciler, harçlıklarından artırarak topladıkları parayı görevli ola iki öğrenciye teslim ediyor. Görevli iki öğrenci ise pazara giderek mandalina, elma, portakal, armut ve muz gibi meyveleri satın alıyor. Bu meyveler, ertesi gün okulda kurulan ‘İyilik Manavında’ satışa sunuluyor. Mandalina ile elmanın 50 kuruşa, portakal, muz ve armudun ise 1 liraya satıldığı ‘İyilik Manavına’ öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. ‘İyilik Manavında’ en hızlı tüketilen meyveler ise mandalina ve muz oluyor. 
    

Öğrenciler, Bu Projeden Büyük Manevi Haz Alıyor
    

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ayşe Atlı, “İyilik Manavı Projesi, öğrencilerimizde paylaşma ve yardımlaşma duygularını perçinliyor. Bu projede manevi haz çok yüksektir. İyilik manavı Projesinin amacı ise sosyal ve dayanışma kurumlarını daha yakından tanımakla birlikte bu kurumlara yardım edebilmektir.” şeklinde konuştu.  
       
 

About

Check Also

O Bölgede Kar Kalınlığı 5 cm'e Ulaştı

Nisan ayına girmemizle birlikte ülkemiz genelinde bahar havası hakim olurken o bölgede dün başlayan sağanak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir