Cumartesi , Temmuz 21 2018

Bekir Bozdağ’dan Zeytin Dalı Operasyonu Açıklaması! “Son Terörist Ölünceye Kadar…”


Başbakan Yarımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonunun son terörist öldürülünceye kadar devam edeceğini söyledi ve AP’nin aldığı kararın ise “akıl tutulması” olduğunu dile getirdi. İşte detaylar…

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin’de devam etmekte olan Zeytin Dalı operasyonu için Avrupa Parlamentosu’nda yapılan oylamayla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu ve bu kararın tam bir “akıl tutulması” olduğunu nitelendirdi.  AP’nin almış olduğu bu kararın Türkiye karşıtı bir karar olduğunu ve ayrıca da Avrupa Parlamentosu’nun bu kararla Türkiye’yle değil terör örgütleri ile dayanışmayı tercih ettiğini söyledi.

SON TERÖRİST ÖLDÜRÜLÜNCEYE KADAR…

Bölgede Mehmetçik’in son derece başarılı bir şekilde operasyonlarını devam ettirdiğini dile getiren Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun almış olduğu bu kararın AB halkına da zarar verdiğini dile getirdi. Bunun yanı sıra Avrupa Parlamentosu’nun aldığı kararın Türkiye için kesinlikle “yok hükmünde” olduğunu da belirten Bozdağ, bölgedeki son terörist öldürülene kadar operasyonun süreceğini belirtti. Bozdağ, “Avrupa’nın geleceğini terör örgütleriyle, eli kanlı teröristlerle iş birliğinde görenler, AB’ye de, AP’ye de, Avrupa halklarına da en büyük zararı vermektedirler. AP’nin bu kararı, Türkiye için yok hükmündedir. AP bu kararı aldı diye Türkiye terörle mücadelesinden vazgeçmeyecektir. Afrin’deki son terörist temizleninceye ve bölgede huzur, barış, güven ve istikrar tesis edilinceye kadar Zeytin Dalı Harekatı devam edecektir” dedi.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir