Pazar , Haziran 24 2018

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık


FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da oynarken katılmaya başladığını ve birkaç defa ünlü futbolcu Emre Belözoğlu’nun evinde toplandıklarını itiraf etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından yürütülen soruşturmada hazırlanan iddianame bomba etkisi yarattı. Eski futbolcu Bekir İrtegün iyi tarafları da iddianamede yer alırken, bu futbolcunun Gaziantepspor’da forma giydiği sırada FETÖ toplantılarına katılmaya başladığını ve yine aynı dönemde Gaziantepspor’da forma giyen Ömer Çatkıç ve Barış Durmaz’ın bu toplantılara katıldığını söylediği ortaya çıktı.

EMRE BELÖZOĞLU’NUN EVİNDE TOPLANDIK
Bekir İrtegün iltihaplarında kendisini 2009 yılında Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra Fethiye yapısının içerisinde bulunan Ali Şenel isimli birinin aradığını ve bir süre sonra da o dönem Fenerbahçe’de forma giyen Emre Belözoğlu, Ertuğrul Taşkıran ve Uğur Boral’ın Ali Şenel ile görüştüğünü öğrendiğini söyledi. 2009 yılının son aylarında bu kişinin yaptığı toplantıları futbolcu arkadaşları ile birlikte katılmaya başladığını söyleyen Bekir İrtegün, futbol oynadığı süre boyunca Gökhan Gönül, Alper Potuk, Orhan Şam ve Mehmet topalı da bu kişinin yaptığı toplantılarda gördüğünü dile getirdi. Bylock’taki konuşmaların suç teşkil ettiğini bilmediğini söyleyen Bekir İrtegün, Ali Şenel tarafından kendisine gönderilen mesajların sadece dini içerikli olduğunu bu nedenle bir suç teşkil ettiğini düşünmediğini iddia etti. Genellikle örgüt okullarında sohbetlerini düzenlendiğini söyleyen eski futbolcu birkaç kez de ünlü futbolcu Emre Belözoğlu’nun evinde toplantı yaptıklarını itiraf etti.

About admin

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir