Pazar , Haziran 24 2018

Beklenen Haber Geldi! Kurban Bayramı Tatili 10 Gün Oldu


Milyonların beklediği haber Bakanlar Kurulu sonrası açıklandı. Bakanlar Kurulu kararı ile Kurban Bayramı tatili, 10 güne uzatıldı. Bayram öncesinde emekli maaşlarının da ödenmesine karar verildi. 

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak sorusu nihayet yanıt buldu. Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne uzatıldığını açıkladı. Bozdağ, açıklamasının devamında emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerin maaşlarının da bayram öncesi ödeneceğini belirtti. 

10 GÜN TATİL
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda son günlerin en önemli gündemlerinden biri olan Kurban Bayramı tatili de netleşti. Hükümet Sözcüsü Bozdağ toplantının ardından yaptığı açıklamada, 28-29 ağustos tam gün, 31 Ağustos perşembe yarım gün idari tatil edildiğini belirtti. Bozdağ açıklamasının devamında tatilin uzatılması kararının turizm sektörünün canlanması ve ticari hayatın olumlu etkilenmesi ihtimallerini değerlendirerek verildiğini belirtti. 

EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİNDE YATACAK
Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Bekir Bozdağ 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelen Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazi maaşlarının da bayram öncesi yatacağını söyledi. Bu kararın ardından 29 Ağustos 2017 tarihinde emekli maaşlarının yatacağı belirtildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir