Cumartesi , Ağustos 4 2018

Beklenenler


Dünya, tarih kitaplarındaki katliamları, felaketleri, doğal afetleri vs. ne varsa hepsini bu yüzyılda yaşamaya başladı. Tarih kitaplarında 10 bin kişinin öldürüldüğü birçok olayları soykırım olarak nitelendiren tarihçiler, bu yüzyılda 5 milyona yakın birçok insanın ve çoğunluğu Müslüman, sistematik bir şekilde öldürülmesine karşın bırakın Batı’yı, Müslüman tarihçilerin bile sesi çıkmıyor. Zorunlu göçe zorlanan, sakat kalan ve yurtsuz kalan 50 milyona yakın insan da cabası.

 ‘Beklenenlerin’, Müslüman olmalarına vesile olan Talas Savaşında istilacı Çin Ordusuna karşı Müslüman Ordusundan yana tavır almaları ‘Beklenenlerin’, her zaman Mazlumların yanında yer almış, Necip bir Millet olmalarının kanıtıdır. Bu Millet yapı itibarı ile tarihin her döneminde etrafındaki olaylara sessiz kalmamış, hangi Millet kendilerinden yardım istediyse hiç düşünmeden herkese yardıma koşmuşlardır.

Haçlı seferleri, Moğol İstilası ve birçok kanlı organizasyon bu Necip Milletin kurduğu Devletler tarafından durdurulmuş ve ya engellenmiştir. Hangi coğrafyada Din, Dil, Irk, Mezhepleri ne olursa olsun kendilerinden yardım isteyen her Millete yardım götürmüşler ve onları baskı zulüm ve gözyaşından kurtarmışlardı.

Afrika, Orta Doğu, Kafkaslar, Anadolu, Avrupa, Uzak Doğu bu Coğrafyalarda, ne zaman zalim zulmüne başlasa, karşısında ‘Beklenenleri’ buldular. Beklenenler gittikleri yerlere sadece Hak ve Adalet amaçlı gitmişlerdir. Geri döndüklerinde ise geriye çeşme, medrese, cami, kilise, havra, hastane, kervansaraylar bırakmışlardır. Batı Uygarlığı ise istila ettikleri Coğrafyalara kan, gözyaşı ve yerle bir olan medeniyetler dışında hiçbir şey bırakmamışlardır. Batı Uygarlığı sömürü ve köle mirasını tüm insanlığa pranga olarak bırakmıştır. Beklenenlerin medeniyet temeli ise Hak ve Adalettir.

20. yüzyıla gelindiğinde Beklenenlerin Medeniyeti zayıfladığı andan itibaren dünyanın her yerinde haklı olanın değil kuvvetli olanın sözü geçmeye başladı. Kuvvete dayalı Uygarlık anlayışına sahip Batı, ben kuvvetliyim ve bu sebeple haklıyım, diyerek istedikleri ülke, kavim ve topluluklara saldırdılar ve dünyanın neredeyse üçte ikisini köleleştirdiler. Milyonlarca insanı katlettiler. Bir o kadar insanı da yerlerinden ve yurtlarından ettiler.

Şimdi tüm dünya mazlumları ‘Beklenenleri’ gözlemektedir. Çünkü bu Necip Millet 600 sene Osmanlı ve 200 sene de Selçuklu aracılığı ile dünyaya 800 sene boyunca Hak ve Adalet getirmişlerdir. Nerede mazlum varsa oraya yardıma koşmuşlardır. Eğer karşılıksız ve çıkarsız herhangi bir yerde size yardım geliyorsa bilesiniz ki o yardımları getirenler ‘Beklenenler’dir.

Toparlayacak olursak, günümüzde yaşananların tek bir çaresi var. Kuvveti üstün tutanların Uygarlıkları derhal yıkılacak ve Hakkı Üstün Tutanların Medeniyeti yeniden yeryüzüne hâkim olacaktır. Bunu da tabi ki ‘Beklenenler’in torunları ve mirasçısı Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapmak zorundadır. Bu sebeple Türkiye Halkı üzerine düşen bu görevi geciktirmek yerine getirmelidir. Çünkü dünyanın geleceği Batı Uygarlığına teslim edilemez. Dünyanın kurtuluşu ancak, her zaman Hakkı Üstün tutan Necip Türk Milletinin çaba ve gayreti ile mümkün olacaktır.

 

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

One comment

  1. özgürlük,adalet,hak,yaşasın,dünya,evren,inşallah..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir