Cuma , Haziran 22 2018

Bilim Dünyası Şaşkın! Limon ve Sarımsağın Mucize Etkisi


Limon ve sarımsağın bir çok hastalığın önlenmesinde etkili olduğunu biliyor muydunuz? Bilim dünyasını bile şaşkına çeviren sarımsak ve limon mucizesi hakkında sizlere bugün bilgiler vereceğiz. 

Limon suyu ve sarımsak karışımının mucize etkisi, bilim dünyasını bile şaşkına çevirdi. Çok kolay bir şekilde hazırlanan limon sarımsak karışımının tarifini ve sağlık açısından mucizevi etkilerini bugün sizlere anlatacağız. İşte, bir çok hastalığın önlenmesine yardımcı olan o mucize karışımın tarifi…

LİMON SARIMSAK KARIŞIMI NASIL YAPILIR?
Bir kavanozun içerisine 2 litre limon suyu ve 40 diş soyulmuş sarımsağı koyarak ağzını sıkıca kapatın. Kavanozun dışını koyu renk bir kağıt ya da folyo ile kaplayın. Burada dikkat etmeniz gereken şey, sarımsakları soyduktan sonra yıkamamak. İyice ezdiğiniz sarımsakları limon suyuna eklemeniz gerekiyor. Kavanozu ılık bir ortamda 25 gün boyunca saklayın. Fakat her gün karışımı çalkalamanız gerekiyor, çünkü sarımsakların limon suyu içerisinde iyice erimesi gerekecek. 

limon-ve-sarimsak-2.jpg

LİMON SARIMSAK KARIŞIMI NASIL KULLANILIR?
Limon sarımsak karışımı verilen süre kadar bekledikten sonra her sabah kahvaltıdan önce aynı saatte 1 çay bardağı kadar içilir. Kahvaltıdan yarım saat ya da 1 saat önce ve her sabah aynı saatte içmeye özen göstermeniz gerekiyor. İsterseniz bir çay bardağını sulandırarak da içebilirsiniz. Çünkü karışımın keskin bir tadı olabilir. 

LİMON SARIMSAK KARIŞIMI HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?
Limon sarımsak karışımı, başta romatizma hastalıkları olmak üzere bir çok hastalığın önlenmesine yardımcı oluyor. Eklem ağrılarına da birebir olan karışım bir çok ağrının kesilmesine de yardımcı oluyor. Zaten ikisi de ayrı ayrı sağlık deposu olan limon ve sarımsak bir araya geldiğinde faydaları saymakla bitmiyor. 

limon-ve-sarimsak-3.jpg

 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir