Çarşamba , Temmuz 18 2018

Binali Yıldırım Son Noktayı Koydu! “Karşı Çıkanların Darbecilerden Farkı Yoktur”


Başbakan Binali Yıldırım, son günlerin en çok tartışılan konusu olan yeni KHK hakkında sert açıklamalar yaptı ve KHK’ya karşı çıkanların darbecilerden farkının olmadığını ifade ederek bu konuda son noktayı koydu. İşte detaylar…

Burdur’da ki AK Parti’nin İl Kongresi’ne giden Başbakan Binali Yıldırım büyük bir coşku ile karşılandı. Kongrede konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, yeni çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname hakkında açıklamalarda bulunurken hayli sinirlendiği göründü. Yapılan düzenlemenin darbeye karşı çıkan vatandaşları korumak amaçlı olduğunu söyleyen Yıldırım, “Son günlerde bir tartışma var, önüne gelen konuşuyor, neymiş? ‘Biz bir düzenleme yapmışız, vatandaşları korumaya almışız’. Ne yapacaktık? Darbeye karşı, alçakların karşısına hayatını koyan insanlara ‘Siz niye buraya geldiniz de bu darbeyi önlediniz’ mi diyecektik?” dedi.

KARŞI ÇIKANIN DARBECİLERDEN FARKI YOKTUR

Özellikle Abdullah Gül, KHK hakkında yaptığı eleştiri ile içerisinde yapılacak ufak düzenlemeni tüm sorunların çözülebileceğini söylemişti. Bu eleştirilere de cevap veren Başbakan Binali Yıldırım, KHK’nın içerisinde düzeltilecek bir noktanın olmadığını söyledi ve bu KHK’ya karşı çıkanların darbecilerden farkının olmadığını belirtti. 

Yapılan eleştirilerdeki meselenin vatandaşın derdinin çözmenin değil de polemik yaratmak olduğunu da ifade eden Başbakan Binali Yıldırım,  “Biz bu düzenlemeyi kamu görevlileri için yapmıştık. 1.5 yıl sonra aynı kelimelerle darbeye karşı koyan siviller için yaptık, patırtı koptu. 1.5 senedir neredeydiniz? Tek değişen kamu görevlisi yerine sivil vatandaş diyor. Düzenlemeyi gerektirecek bir durum yok. Mesele vatandaşın sorununu çözmek değil, vatandaş üzerinden polemik oluşturmak. Bizim amacımız tankların önüne çıkan, mücadele edenleri korumaktır. Bu düzenlemeye karşı çıkanların da bizim için darbecilerden farkı yoktur.” ifadelerini kullandı.   
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir