Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bir Devir Kapanıyor! Kulübün Kapısına Kilit Vurulacak


TFF. 1. Lig ekiplerinden Gaziantepspor Bakanı Huzeyfe Durmaz, önemli açıklamalar yaptı ve maddi imkansızlıklardan dolayı futbolcular ile kulüp çalışanlarının antreman ile maçlara çıkmayacağını açıkladı. Kulübün kapısına ise kilit vuracaklarını söyledi. İşte detaylar…

Türk futbolunda bir devir daha kapanmak üzere! Geçtiğimiz yıl Süper Lig’den TFF 1. Lig’e düşen Gaziantepspor’da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmış ve kulübün maddi imkansızlıklardan dolayı kapanacağı açıklanmıştı.
Bu konuda bazı açıklamalar yapan Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz, futbolcular ile kulüp çalışanlarının antremenlara ve maçlara çıkmayacağını söyledi. Yeterli destek gelmezse kulübün anahtarını Valiliğe teslim edeceklerini söyleyen Durmaz, “Kulüp çalışanları ve futbolcular, maddi kaynak olmadığı için antrenmana ve maça çıkmayacaklar. Kulübün kapanması da buna bağlı çıkan sonuç olacak gibi. Yarın öğle saatlerinde halkımızla Demokrasi Meydanı’nda buluşacağız. Eğer yeterli destek gelmezse sayın valimize kulübün anahtarını teslim edeceğiz.” dedi.

DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI

Kulübün başına geçtiklerinde enkaz devraldıklarını söyleyen Durmaz, kulübün borçlarını ve kulüp çalışanlarının borçlarını kendilerinin ödediklerini ancak dayanacak güçlerinin kalmadıklarını söyledi. Durmaz, “Göreve geldiğimizde resmen enkaz devraldık. Bugüne kadar enkazı kaldırmaya çalıştık. Gaziantepspor’u deplasmana götürebilirsek veya maça çıkarabilirsek bunu başarı diye kabul ettik. FIFA’da 6 puanımız silinecekti, onun ödemesini yaptık. Kulüp çalışanlarının alacaklarını ödedik. Tüm bunları kendi gücümüzle yaptık ama dayanacak gücümüz de kalmadı.” dedi.

About

Check Also

Koşarak Kilo Verilir Mi?

Koşma fonksiyonu Aslında 4 milyon yıl önce antik çağlardaki Atalarımız tarafından kazanıldı. Onların temel amacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir